„Tyto knihy nemají vůbec žádné vědecké podklady pro to, co ve skutečnosti radí. My jsme ale několik takových příruček prozkoumali, otestovali a můžu vám říct, že jsou to jen žvásty,“ tvrdí doktorka Petra Boyntonová z University College v Londýně.

Podle ní nefunguje třeba to, že by žena měla podceňovat své úspěchy a nechat muže udělat první krok, ani to, že by muži měli ženám říkat dvojsmyslné komplimenty jako: „Máte hezké nehty. Jsou umělé?“

„Takovým prohlášením se snažíte ženu znejistit a posílit svůj status alfa muže plného sebevědomí a síly. Jenže problém je v tom, že většina žen je natolik sebevědomých a asertivních, že se tím bude cítit uražená a bude vás vnímat jako podivína,“ tvrdí Boyntonová.

Řeč těla je dobrá pouze pro odborníky

Příručky ohánějící se řečí těla také nejsou zrovna nejvhodnější, protože většina lidí číst v řeči těla neumí. Navíc amatér v tomto oboru stráví příliš mnoho času analýzou, takže dotyčný může mezitím odejít nebo sbalit někoho jiného.

„Většina lidí čeká na to, že řeknete ahoj. Protože důmyslné a vtipné větičky nepůsobí dobře, zní příliš nuceně,“ dodává Boyntonová.

Nejtrapnější a nejkrkolomnější způsoby, jimiž lze začít konverzaci:
Ahoj, pořád jsem si říkal, jestli máš dost místa v kabelce pro klíčky od mého mercedesu?
Tvé oči jsou modré jako oceán. A drahá, já se topím v moři.
Bolelo to, když jsi spadla z ráje?
Jsi hvězdou, která činí dokonalou konstelaci mé existence.
Dnes mám fakt den blbec. Vždycky mi ale pomůže, když se usměje hezká holka. Usmála by ses pro mě?
Tak tady jsi. Hledal jsem tě všude, dívku svých snů.
Nemáš náhodou drobné na telefon? Matka mi říkala, abych jí zavolal okamžitě, jakmile potkám svou ženu snů.
Muž: Pardon, mluvila jste na mě?
Žena: Ne.
Muž: Tak prosím, začněte.