Zakladatelé anglického serveru Cupid´s clock před rokem přišli s nápadem, jak svým návštěvníkům na objednávku připomínat narozeniny jejich známých a příbuzných, významná data jako třeba Svatý Valentýn a další významné svátky.

"Napadlo nás to, když jsem si uvědomili, jak jsou na tom lidé bídně, když se jedná o jejich soukromý život," vysvětluje Rachael Taplinová, pracovnice internetového portálu.

Anketa pod článkem:
Dámy, využívaly byste podobné služby?

Za ženy myslí mobil

Poskytované služby nyní rozšiřují o další nabídku a zapomětlivým zákaznicím rovněž připomínají, že si mají právě vzít antikoncepci. Po zápisu, který vyjde na 3 eura měsíčně (asi 90 korun) server v určenou dobu pravidelně rozesílá SMS, které ženu na přání upozorní, že je čas užít patřičný prášek. "Naše služba, která ulehčuje život, je určena ženám starším 16 let, jimž lékař předepsal antikoncepci," dodává Taplinová.

Služby serveru údajně používají stovky spokojených zákazníků z Německa a Chorvatska.  Podobné služby lze u nás objednat na www.antikoncepce.cz. Stačí se jen zaregistrovat, zákaznice si mohou navíc vybrat příslušný text zprávy.