Výzkum, který prováděli odborníci z University of Central Lancashire a University of Leeds, rozdělil vášnivé zvuky na následující kategorie:

  • sténání
  • křik/výkřik
  • instrukce
  • motivační slova", jako jsou například "ano" nebo "ještě".

Vědci chtěli zjistit, proč jsou ženy při milování tak hlasité, a zda zvuky, které vydávají, nějak korespondují s jejich orgasmem.

Velmi překvapivé výsledky

Až 92 procent žen situaci jen "hraje", hlavním důvodem podle zjištění je povzbudit a potěšit partnera. A 65 procent z nich dokonce přiznalo, že při intimním styku sténají, aby uspíšily orgasmus svého protějšku a nebo milování měly prostě co nejdřív za sebou.

"Ženy přiznávají, že tyto vokalizace užívají především proto, aby urychlily ejakulaci partnera, protože se nudí, jsou unavené, necítí se pohodlně nebo někam spěchají," potvrzuje Dr. Brewerová.

Smutné bylo i zjištění, že až 79 procent příslušnic něžného pohlaví se doznalo, že alespoň v polovině případů vášnivé výkřiky vydávají i tehdy, když orgasmu nedosáhnou.

Ze závěru studie také vyplynulo, že většina žen dosahuje orgasmu už při předehře, ale jejich vokalizace sílí, a to až desetinásobně během vyvrcholení muže.