Podle listu Hindustan Times se ženy pravidelně scházejí a pronásledují muže do prodejen načerno vyráběného alkoholu a odtud je pak ženou i několik kilometrů.

Košťata se ovšem nevyhnou ani zádům a zadnicím majitelů takových obchodů.

Politici mlčeli

"Nepochodily jsme s žádostí o omezení konzumace alkoholu u úřadů, tak bereme právo do vlastních rukou," křičí odhodlané Indky.

"Stěžovaly jsme si na problémy s alkoholem až u vrcholných politiků. Nic se ale neděje, a tak naši manželé stále chodí do hospod fungujících bez povolení, kde konzumují nezákonně vyráběný alkohol," uvedla jedna z obyvatelek východoindického státu Assam, patřící ke skupině Bishnunagar Jankalyan Mahila Samity, která se chopila košťat vyrobených z bambusových tyčí a vzala právo do vlastních rukou.

Částečný úspěch

Zdá se, že takzvaná "smetáková formule" skutečně funguje a mnoho místních mužů již od konzumace tvrdého alkoholu odehnala.

"Chceme jen, aby si lidé uvědomili, že s alkoholem souvisí mnoho nemocí. Jenže alkoholoví nadšenci zřejmě nedokázali pochopit náš jazyk, tak jsme na ně vyrazily s klacky. To už funguje. Experiment se nám kupodivu zdařil," uvedla tisková mluvčí skupiny Usha Paulová.