Osamělí se mohou na výstavě inspirovat, jak zařídit byt nebo jak si naplánovat dovolenou. Salón také poskytuje rady, které mohou pomoci při setkávání na večírcích. 

Nechybějí ani poradenské firmy, které rády pomohou s rozpočtem, daněmi nebo investicemi, připraveny jsou dále taneční hodiny. Svobodní lidé, kterým se samota už zajídá, zde mohou kontaktovat některé seznamovací kanceláře. K dispozici je rovněž jasnovidec, který by měl zájemcům předpovědět budoucnost.

Na salonu je také vystavována kosmetika, prádlo, značková vína, která by mohla tuto klientelu lákat, nebo taky malý vůz Lancia Ypsilon, který je prý pro jednoho naprosto ideální.

Nezadaných osob ve Francii stoupá

Podle průzkumů je pro většinu ze zmíněných čtrnácti milionů život bez stálého partnera dobrovolná volba. Svobodných je dnes ve Francii o pět milionů víc než před třemi lety, napsal list Le Parisien.

Z hlediska obchodu jde přitom o lákavou kategorii, protože tito lidé, přestože jsou z daňového hlediska za svou svobodu "biti", cestují, pečují o sebe a utrácejí za své koníčky víc, než je průměr. Některé společnosti už jim vycházejí vstříc - v obchodech s potravinami lze najít porce pro jednoho, specializují se na ně některé nábytkářské firmy, je tu už i cestovní kancelář, která nabízí cesty bez obvyklého příplatku za pokoj pro jednoho.

"Žít sám už člověka sociálně nepoznamenává, už to není něco zahanbujícího," řekl psycholog François Lelord pro deník Le Parisien.