Woodová se narodila s handicapem vrozené nadváhy a kvůli nadbytečným kilogramům, které se na ní začaly usazovat od deseti let, neměla jen zdravotní problémy, ale musela čelit i úšklebkům spolužáků a sousedů. V místních obchodech navíc marně pátrala po šatech, jež by jí padly.

Po šokujícím sdělení lékařů se svěřila do rukou leedských chirurgů, kteří jí po sedmihodinové operaci zredukovali žaludek do velikosti tenisového míčku. Vlivem následného úbytku kilogramů se z nešťastné Tanye postupně stával nový člověk. S novou vizáží si navíc dokázala podmanit inženýra Petera Wooda, jemuž nevadí, že je jeho družka poněkud oplácanější.

A navíc navzdory všem předpovědím se jí podařilo přivést na svět zdravou holčičku Sophii Millicent Helen. Svým současným vzhledem je okouzlena nejen sama Tanya, která stále odmítá věřit obrazu, který denně odráží její zrcadlo. Tanyiina proměna natolik zaujala její matku Helen Browningovou, která se svými sto třiceti kily rovněž nepatří právě k drobečkům, že se rozhodla kráčet v dceřinných šlépějích.