Němečtí odborníci věří, že čas na sex se musí každý týden pevně stanovit. A dodržet. Pro bolesti hlavy a únavu pak není místo.

Kampaň rozjela terapeutka a odbornice na manželství Barbara Balldiniová, která své názory začala šířit prostřednictvím německých médií.

Když jeden chce a druhý ne

Připojila se k ní i kolegyně Ariane von Thüngenová, jež k tématu uvedla: „Je to jeden z největších problémů ve vztahu, když jeden partner sex chce a ten druhý nechce. Kvůli odstranění těchto napětí v páru by si měla dvojice každý týden pevně stanovit datum, kdy bude mít společně sex. Mnoho lidí má pocit, že stanovování takového pevného data pro sex je neromantické, a má pocit, že dobrý je jen spontánní sex.“

Jenže spontánnost zažívá po řadě let soužití jen málokdo. A právě bláhová touha po nekončící romantičnosti je podle von Thüngenové příčinou současné vážné krize manželství.

„Páry by si měly stanovit čas pro sex alespoň jednou týdně, mělo by to mít na jejich vztah úžasný vliv. Je to zvlášť prospěšné pro příliš zaměstnané páry, které si tak zajistí prostor pro sex do svého rozvrhu. Některé ženy ztrácejí zájem o sex po narození dítěte a stanovení pevného data pro pravidelnou soulož jim pomáhá tento problém vyřešit,“ tvrdí von Thüngenová.