Na opakované dotazy reportérů, kdy už se konečně s Penny ožení a počne s ní dítě, Rod totiž stereotypně odpovídá, že teprve tehdy, až budou zákony upraveny ve prospěch rozvedených mužů tak, aby byli zbaveni alimentačních povinností.

"Přestože mě Rachel opustila před čtyřmi lety, stále jí musím přispívat na živobytí. To není fair," postěžoval si tisku na adresu své bývalé manželky Rachel Hunterové. Stewart musí poskytovat finanční podporu dohromady třem ženám na výchovu pěti synů a dcer, které s nimi zplodil.

Vztah skřípe

"Starat se o dosavadní potomstvo mě tak stojí spoustu energie a hlavně peněz," trpce si naříká Stewart, který patří mezi desítku nejlépe placených hudebníků světa, a jehož jmění činí slušnou řádku milionů liber šterlinků.

Penny Lancasterová, která by ráda vyměnila svět modelingu za snubní prsten a touží po slastech a strastech mateřství, považuje partnerovy výroky za záminku, jak uniknout dalšímu manželství. Hrozí mu rozchodem a naznačuje, že v posteli Rod za mnoho nestojí. "Dobrého milence nedělá frekvence styků, ale jejich kvalita," brání se rocker nařčení a nepřímo tak přiznává, že v jejich vztahu to začíná nepříjemně skřípat.