Prvním a poměrně oblíbeným tvarem zadečku je tzv. zakulacený, který souvisí podle Amose především s osobností upřímnou a čestnou.

Typicky ženská forma pozadí tvaru vázy s úzkým pasem široce se rozšiřujícím k bokům a připomínajícím obrácené srdce, pak vypovídá o náladovosti její majitelky. Taková žena bývá často zmítaná rozladěností.

Méně atraktivní je pak tvar srdčitý, kdy je zadeček poměrně malý, boky nejužší a naopak pas nejširší s typickými tukovými polštáři na horních okrajích pánve. Takové pozadí prý souvisí s osobností silně emocionální.

Pevný zadeček symbol energie

Častým ženským pozadím je také plochý tvar s širšími boky, ale velmi plochým profilem. Majitelky tohoto zadečku jsou velmi smělé a důvěřivé.

Útlý a svalnatý zadeček perfektního tvaru vypovídá především o tom, že jeho majitelka je hodně aktivní, miluje pohyb, často cvičí a je energická.

Konečně jsou tu majitelky chlapeckého pozadí, které jen podle pozadí v kalhotách nelze jasně rozlišit od mužů. Takové ženy jsou bezstarostné, v horším případě až lehkovážné.