„Buď přijdete domů do něčeho, co vám dává možnost se uvolnit a zotavit, nebo přijdete do vztahu, kde máte ještě víc problémů. Pokud je to tento případ, pak se nemůžete z práce zotavit a celý váš psychický a mentální systém je v nerovnováze. Začne být více nemocný a může končit depresí, úzkostí a spánkovými problémy,“ uvedla doktorka Ann-Christine Anderssonová Arnténová z Göteborské univerzity.

Více stresu z průměrných vztahů

Zatímco u žen se prokázalo, že při dobrém pohlavním životě a ve šťastném vztahu měly v práci nejlepší výkony a zažívaly nejméně stresu, při neuspokojivém intimním životě trpěly ženy stresem z práce nejvíce. U mužů to ale bylo jinak. Nejvíce stresu a nejhorší výsledky v práci měli ti, kteří měli jen průměrné vztahy a sexuální život.

„Když jsme s muži mluvili, pak nám říkali, že pokud je to něco mezi, ani moc dobré, ani moc špatné, stojí je vztah největší úsilí. Snaží se hodně, dokud není ten vztah lepší nebo úplně beznadějný. Když se dostanou do takového stavu, pak už to na jejich zdraví nemá vliv,“ vysvětluje rozdíl mezi pohlavími Anderssonová Arnténová.

Muži a ženy se také liší v pohledu na to, co je "dobrým" sexem. U mužů je důležitější kvantita a frekvence souloží, u žen kvalita a délka jednotlivých milostných styků.