Psychologové z Bucknell University v Pensylvánii zjistili, že zatímco ženy dávají přednost mužům bystrým a vtipným, kteří často používají rafinované narážky, muži na nic podobného ze strany žen neslyší. Nedokážou totiž systém ženské řeči těla interpretovat. Muži takovému chování a významu mluvy říkají „ženská logika“ a ta je pak často námětem jejich různých vtipů.

Ženy jsou rády tajuplné

Ženy věří, že nenápadné narážky a hovor o běžných zájmech bude mít u mužů větší úspěch, než jaký ve skutečnosti má. Ženy předpokládají, že muži zareagují na stejné věci jako ony samy. Ale muži reagují odlišně. Ženy také věří, že dávat hned mužům telefonní číslo není dobrou metodou komunikace. Jenže muži tohle a jiné přímé reakce jako pozvání na večeři či do kina nejen dobře a správně chápou, ale také na to ihned reagují.

Některé ženy si také váží jednání na rovinu a přímých otázek, ale ne tolik, jako muži. A daleko větší důraz kladou ženy na hovor, kterým se snaží s mužem vytvořit společné běžné zájmy a zjistit o protějšku něco, co by je spojovalo. To je ale u mužů až na pátém místě ideální konverzace při randění a svádění.

Nejhorší jsou fráze

Nejhoršími taktikami žen směrem k mužům je chichotání a nesmyslné větičky typu: „Známe se odněkud? Vypadáš velmi povědomě. Ahoj, jak se vede?“ Muži z nich nejsou schopni vůbec pochopit, o co protějšku jde. A stejně hrozné, jen trochu humornější, ovšem pro obě pohlaví nepřijatelné, jsou věty typu: „Kde jsi celý můj život byl/a? Bolelo to, když jsi spadl/a z nebe? Tvé tričko skvěle ladí s mým povlečením.“

„Přímé znamení, že bude následovat nějaké rande, nebo jasná narážka, že nějaké rande bude, dávají mužům jasný signál. Místo toho směs neverbálních signálů muži stěží dešifrují,“ tvrdí autor studie, doktor psychologie Joel Wade. Studii publikoval odborný časopis Personality and Individual Differences.