A to se netýká jen žen, i když něžnější polovina lidstva má s touto metodou povýšení bohatší zkušenosti.

Zatímco zkušenost s tímto způsobem zkvalitnění vlastního životopisu má jeden z desíti Britů, třetina ze všech dotázaných pracujících tvrdí, že by neváhala, a tento způsob vzestupu okamžitě využila, pokud by měla příležitost.

Ti šéfové se mají...

Pro šéfy různých firem a organizací je to dobrá zpráva, do postele jim zřejmě ochotně vleze kdekdo. Jenže žádná organizace, která se zabývá průzkumy veřejného mínění, nezaručí, že si opravdu v posteli šéfa třetina obyvatel Británie polepší.

Ačkoli tři z desíti Britů by se s šéfem vyspali nebo s ním navázali bližší vztah kvůli kariéře, neexistuje žádná záruka, že vám šéf po splnění sexuálních požadavků opravdu přidá. V tom je ten problém. Mnozí, kteří se opravdu přes lože nadřízeného snažili ve firmě povýšit, byli zklamáni. Šéf jejich erotickým šarmem nepohrdl, ale oni z toho neměli víc než tělesný požitek, anebo, v horším případě, deset minut utrpení.

Psycholog: nevyplácí se to

Profesor firemní psychologie na univerzitě v Manchesteru Cary Cooper je k ženským snahám získat vyšší post v šéfově posteli velmi skeptický. "Je to z mnoha důvodů velmi špatná strategie. Může vám to sice zajistit to, po čem právě toužíte, ale určitě to nebude fungovat v jiných organizacích. Mnohdy vše vede pouze k ponížení a nezřídka vyvolá další poruchy v sexuálním životě," tvrdí Cooper.