Největším kamenem úrazu zůstává podle mínění mnichovských psychologů, kteří dočasně opuštěné muže vystavili palbě otázek na toto téma, špinavé prádlo.

Přestože Adamovým potomkům, kteří se pyšní údajně vrozenými schopnostmi porozumět všem technickým vymoženostem, nečiní problém pochopit chod sebesložitější pračky, žalostně ztroskotávají na úplných banalitách, jako je třeba bezchybné roztřídění bílých a barevných kusů prádla, které ve výsledném efektu nezřídka vede k nečekaným, pro domácí vládkyni mnohdy děsivým duhovým překvapením.

Kurzy se vyplatí

Další nástrahou je pro muže nastavení správné prací teploty. Ze slušivého pánského vlněného svetru se mnohdy stane jakási zplstnatělá oděvní součást, do níž se nevměstná ani dvouleté dítě. K tomu je ještě nutno připočíst záludnosti rozličných násypek, jež mají předem stanovenou funkci. Jsou určeny pro předpírku, praní, odstraňování špíny, aviváž... Kdo se v tom má ale vyznat a zapamatovat si to, svorně si notují zřejmě všichni, jež zradil domácí ženský element.

Naštěstí je vyslyšeli v jednom z mnichovských obchodních domů. Jeho vedení se totiž rozhodlo uspořádat pro obdobně postižené muže kurzy, které jim pomohou najít východisko z nečekané prekérní situace. Na nedostatek zájemců si organizátoři nemohou stěžovat.