"Rusové se odjakživa pyšnili tím, že dokáží přepít a dostat pod stůl téměř každého ze spolustolovníků," uvedl ředitel výrobní firmy Emil Chiaberi, který někdejší preparát z tajných laboratoří KGB uvedl na trh.

"Umění pít" využívali ruští agenti zejména při schůzkách s ideovými protivníky, jimž alkohol rozvazoval jazyk. Nelze se proto divit, že jejich tajná služba upustila od tradičních metod, jako je třeba nadměrná konzumace špeku, oleje či rozpuštěného másla, která měla zamezit nežádoucí absorpci alkoholu do trávicího traktu.

Zájemci se hrnou

Tabletka, kterou vědci v laboratořích KGB vyvinuli, však má poněkud odlišný účinek. Nezabrání sice opilosti, nicméně přímo blahodárně snižuje a zmírňuje následky kocoviny. Dokáže totiž zamezit přeměně alkoholu v toxický acetaldehyd, který se zejména podepisuje na krušných ránech, jež následují po bujarém večeru, a navíc do značné míry chrání i orgány, které nejčastěji trpí zvýšenou konzumací víceprocentních nápojů.

Přestože na výrobek, jehož složení bylo odtajněno teprve před čtyřmi lety, nezaměřil Emil Chiaberi žádnou reklamní kampaň, na nedostatek zájemců si nemůže stěžovat. Stal se totiž hitem mezi hollywoodskou smetánkou a objednávky se jen hrnou. Navzdory kritikům, kteří mu vyčítají, že v podstatě podporuje nezřízené pití. Ostatně, i občasná kocovina je nepříjemná natolik, že jakákoli prevence je více než vhodná.