Vyhlášku musí ještě podepsat starosta Los Angeles James Hahn. Po jeho souhlasu nastanou "obchodníkům se sexem" krušné chvíle. Za porušení pravidel mohou jak oni, tak jejich hosté dostat pokutu ve výši 2,5 tisíce dolarů (asi 75 tis. Kč). Navíc jim hrozí až šestiměsíční vězení.

Bez dotyku ani dolar

Přísné omezení radnice schválila i přes veliký odpor majitelů nejrůznějších zařízeních, kde se za pohled na ženské ladné křivky draze platí.

Podnikatelé se zejména obávají, že zákazníci toužící po dokonalé iluzi, kupříkladu že by jim mohla krasotinka na podiu na několik minut patřit, ztratí kvůli odstupu od idolu o noční život zájem.

Hosté údajně mohou lehce kalkulovat - žádný dotyk, žádné peníze. O práci tak může prý přijít několik tisíc lidí. "Je to blbost, ale co můžeme dělat. Budeme s městem spolupracovat, i když si myslím, že zase tak špatnými sousedy nejsme," říká k omezení Roger Diamond, majitel dvaceti losangeleských nočních klubů.

Kondomy v ulicích dráždily

Zastupitelé rozhodnutí zdůvodnili častými stížnostmi lidí žijících poblíž zařízení s čilým nočním životem. Ruku v ruce s pohledem na ženské tělo jdou totiž, a to nejen v Los Angeles, prostituce, obchod s drogami a drobné krádeže. Rezidenti "rizikových čtvrtí" jsou prý rovněž znechuceni povalováním použitých kondomů volně v ulicích.