"Ženy, aby byly zajímavé a sexy, si v minulosti vlasy stříhaly. Dnes je to jinak - vlasy by měly být delší, vrstevnatější, více v pohybu," řekl ČTK Mascola.

Také pánové by měli zapomenout na návštěvy holičů a vlasům by měli dát volnost. Hlavní inspirací pro umělecké kadeřníky bude hudba. "Špičaté rockové střihy, delší vlasy a hlavně velká inspirace šedesátými a počátkem sedmdesátých let. Všechno bude drsnější, stejně jako muzika," uvedl Angličan, jehož rodiče pocházeli z Itálie.

Lidé dnes podle něj nechtějí ani tak dokonalé střihy, jako spíše volnost a pohodlí. "Nechtějí vypadat, jako by právě vyšli z kadeřnického salonu. Důležitá je volnost, inspirace mládím," tvrdí avantgardní kadeřník.

Mascola: České a slovenské modelky jsou sexy

K tomu, aby vlasy nevypadaly zplihle a neupraveně, slouží dnes celá řada vlasových přípravků. Také rodinná firma Mascolů produkuje několik řad kosmetických přípravků na vlasy. Nejmladší z pěti bratrů ve světě uznávané kadeřnické rodiny přijel do Prahy také proto, aby zde jednu takovou řadu představil.

"Kromě toho tady chci nafotit naši poslední kolekci. A to s českými a slovenskými modelkami, které jsou podle mě moc krásné a sexy," nešetřil komplimenty svérázný Londýňan, jemuž jeho metropole připadá oproti Praze "suchá a méně zajímavá". "Praha je mystické město a také je to město módní," míní umělec, jehož rodina má kadeřnické salony po celém světě. V Praze otevřel salon loni v srpnu.