Ale se sexem dnešních čtyřicátníků a padesátníků to nebylo vždy tak žhavé, 46 procent z tisícovky vyzpovídaných osob narozených mezi roky 1946 a 1964 uvedlo, že má teď lepší sexuální život než ve svých dvaceti či třiceti letech.

"Myslím, že se díváme na generaci, která vnímá tuto dobu jako skvělou část svého života,“ tvrdí Marina Glogovac ze společnosti Lavalife provozující internetovou seznamku.

„Většina těchto lidí se snaží zlepšit své životy, takže nesedí na zadku a nestěžují si, že jsou zoufalí a někoho potřebují. Jsou aktivní a chtějí potkávat zajímavé lidi,“ věří Glogovacová, jejíž společnost průzkum provedla.

V Severní Americe podle sociologů žije 85 miliónů osob spadajících do silné poválečné generace. Dohromady tvoří asi 28 procent celkové populace. 30 procent z nich žije svobodným stylem života bez snahy uzavřít manželství.

Tato generace je také sexuálně velmi otevřená, sex na prvním rande má 34 procent z nich. Generace následující (narození v letech 1965 až 1982) prý jen v 17 procentech případů.

Tzv. trojku v posteli by rádo vyzkoušelo nebo už vyzkoušelo 25 procent osob z poválečné generace.