Jsou mladí, pohlední, úspěšní a inteligentní, přesto žijí sami a do vážných závazků se nehrnou. Weisman jich vybral 1 533 a vyzpovídal je, aby ženám pomohl pochopit, proč jsou jejich snahy ulovit takového jedince mnohdy marné, ačkoli jsou dotyční muži heterosexuální.

Většina mužů ve výzkumu odpověděla s tím, že se nebojí manželství jako takového, ale má hrůzu ze špatného vztahu.

„Muži jsou desetkrát víc vystrašení ze svatby se špatnou osobou než z toho, že by se neoženili nikdy. Tohle je první generace lidí, kteří vyrůstají v době ošklivých rozvodů. Lidé se obecně domnívají, že je něco v nepořádku, když se člověk neožení, ale toto jsou muži, jež mají jiné preference a na tlaky společnosti nedbají,“ vysvětlil Weisman objevy svého průzkumu.

Většina by se oženila, ale bojí se špatného vztahu

Za posledních 28 let přibylo staromládenců téměř třikrát. Zatímco v roce1980 nebylo nikdy ženatých asi 6 procent mužů mezi čtyřicátým a pětačtyřicátým rokem, v současnosti je to již 17 procent.

Podle Weismana dnes máme tři skupiny věčně svobodných – 8 procent tvoří muži, kteří se nechtějí nikdy oženit, 62 procent by do manželství vstoupilo, ale většina z nich netouží po ničem jiném než dokonalém vztahu, zatímco 30 procent je prostě opuštěných jako kůl v plotě.

„Pro tyto muže je velmi důležité, aby to bylo všechno správné. Mou nejlepší radou svobodným ženám je, aby byly trpělivé, pokud prahnou po mládencích. Pokud na něj tlačíte se svatbou, bude vyděšený,“ tvrdí Weisman.