Při sexu dochází k vyplavování hormonů - endorfinů, jež zlepšují náladu. Lékař Ondřej Trojan ze Sexuálně.cz vysvětluje: "I když tělesná aktivita není při sexu příliš velká, rovná se asi vystoupání do druhého patra domu s pětikilovou zátěží."

"Pro většinu lidí, kteří trpí běžnými chorobami srdečně cévními, včetně stavu po infarktu, je sex záležitostí bezpečnou. Jinými slovy, pokud vystoupají do druhého patra bez cizí pomoci a bez větších potíží (bolesti na hrudi, nemožnost popadnout dech apod.), nemusí se příliš obávat," dodává.

Lidé mnohdy kvůli touze po rozkoši zbytečně riskují

Lidé riskují z mnoha důvodů. Může to být třeba kvůli zpestření. Cenu, kterou za „zpestření“ buď hned nebo v budoucnu zaplatí, však mnohdy neberou v potaz. Buď si ji v ten moment neuvědomují, nebo ji spíš nechtějí vidět, či se různě vykrucují se slovy: „to se mně stát nemůže“ nebo „na něco stejně umřít musíme“ atd.

"Osobně souhlasím s názorem, že lidé, kteří se pouští do hazardních záležitostí, předpokládají, že jim to prostě „nějak projde“, že se nic nestane. Myslím si, že kdyby počítali s tím, že to opravdu špatně dopadne, tak by se do těchto aktivit nepouštěli, tvrdí Mgr. Katarina Filasová.

Pokud vás něco nepříjemného překvapí, snažíte se najít viníka, který to způsobil." Z mého pohledu je to manévr, jak se hlavně vzdát své zodpovědnosti. Když se madam snaží vinu hodit na prostitutky, tak za celou situaci nenese zodpovědnost ani „nebohý manžel“ (který věděl o svém zdravotním stavu, byl si vědom že je ženatý a tudíž na záletech atd.), ani ona (která si nejspíš byla vědoma, že jejich manželství není v nejlepším stavu).

Takovéhle události se většinou nestanou jako blesk z čistého nebe, ale jsou vyústěním mnoha drobnějších či větších situací, které předcházejí," dodává Filasová.