"Fantastická novina, že se díky naší revoluční službě narodilo první dítě, pro nás znamená velké štěstí," prohlásil zakladatel stránky John Gonzalez. Zdůraznil, že matka i dítě jsou v pořádku.

Rodiče novorozence zůstávají v anonymitě. Gonzalez pouze upřesnil, že žijí na jihovýchodě Anglie. Dodal, že brzy se má narodit další dítě ze spermatu nakoupeného prostřednictvím jeho webové služby. Šťastným párem jsou v tomto případě dvě ženy.

V nejbližší době porodí dalších 19 žen

V nejbližších týdnech má díky službě MNI porodit děti dalších 19 žen. Předsedkyně britského Úřadu pro oplodňování a embryologii (HFEA) Suzi Leatherová opět varovala veřejnost před obdobnými službami, jaké nabízí přes internet Gonzalezova MNI. "Rozhodně radíme ženám, aby se ujistily, že sperma prošlo všemi příslušnými ověřovacími procesy," nabádala Leatherová.

HFEA neuznává internetové stránky, jako je MNI, a tedy ani nezaručuje kvalitu jejich služeb. Znepokojení nad Gonzalezovými praktikami dala najevo i organizace Pro-Life, podle které MNI "ignoruje citové potřeby dětí a jejich právo na to, aby znaly svého biologického otce".