"Není přece nutné ji pít jen horkou. Dá se připravit i jako osvěžující studený, či dokonce ledový koktejl. Začíná se ukazovat, že ani tak konzervativní nápoj jako káva nemusí být vtěsnán jen do tradičního rámu," oponuje ing. Martin Walter z firmy Nestlé Česko, s. r. o.

Až šedesát šálků

Jeho slova nepřímo potvrzuje i zvyšující se zájem o rozpustnou kávu nejen v cizině, ale už také u nás. Podle průzkumů roste její spotřeba meziročně o deset procent na úkor mleté a hlavně zrnkové. Zatímco ze sta gramů zrnkové se dá připravit patnáct šálků, ze stejného množství rozpustné si jich člověk může dopřát až šedesát. Studené nápoje a ledové koktejly na bázi rozpustné kávy poskytnou svým ctitelům osvěžení hned dvojí - chladem a povzbuzujícím kofeinem, což například velmi ocení řidiči na dlouhých cestách.

Na frappé či kávové koktejly nelze ovšem použít zrnka, a to ani umletá. Pro tento typ nápojů je ideální rozpustná káva (jakákoliv), protože se lehce rozplyne i ve studené vodě. Připravují se rychle a jednoduše, není-li k dispozici šejkr, k promíchání stejně dobře poslouží uzavřená sklenice od Nescafé.

S ovocem i alkoholem

Kdo snad ještě kávový koktejl nepil, nemusí mít obavy, že mu hostitel předloží hrnek vychladlé hnědé vody. Do těchto lahodných nápojů se používají skutečně vybrané ingredience, mezi nimiž nechybějí kromě smetany také ovocné šťávy (ananasová a citrónová) nebo alkohol (stříbrná tequilla či mandlový likér). Záleží na chuťových preferencích a době podávání.

Studené kávové nápoje a koktejly by měly mít i svoje sklo. Nejlépe chutnají ve sklenicích silnějších stěn a těžkého dna, které dobře udrží chlad (znalec je předem ještě vychladí). Nápoj se pije brčkem, aby led pomalu klesal a hlídal teplotu. Pro inspiraci ještě recept na klasickou ledovou kávu frappé - 50 mililitrů studené vody, 1,5 lžičky rozpustné kávy a 1,5 lžičky krupicového cukru se šejkruje tak dlouho, až se postupně změní v pěnu. Ta se přelije do čtvrtlitrové sklenice, kam se ještě doplní 130 mililitrů ledové vody a kostka ledu.