"Chuť na sex mají muži nezávisle na tom, co ve vztahu právě prožívají. Neodradí je dokonce ani hádka či jiné nedorozumění. Dokáží prostě přepnout," vysvětluje Mgr. Katarína Filasová ze Sexualne.cz.

U žen tomu je přímo naopak. Jakmile ve vztahu zavládne nějaká disharmonie, nemají na sex ani pomyšlení. Musí dojít k pročištění atmosféry, k vyjasnění si věcí, až pak jsou schopny i ony přepnout nebo spíše vypnout a oddávat se slastem milování.

"Dokud je nedorozumění málo, vzájemná přitažlivost je překoná. Ale jakmile neshody přerostou určitou míru, začnou mezi partnery působit jako bariéra. Z mé zkušenosti tuto bariéru vnímají spíše ženy, a právě to je často skutečnou příčinou, proč je tzv.bolí hlava", dodává Filasová.

Samozřejmě nelze všechny nasypat do jednoho koše. Tak jako mezi ženami existují výjimky, tak je tomu i u mužů. Osobně znám mnoho případů, kdy ženy touží po sexu mnohem více než muži a dokonce tak řeší i partnerské konflikty.

Mnohé neshody vyřeší vzájemná komunikace

Pokud problémy s odlišným sexuálním apetitem zažíváte i vy doma, pak je velmi potřebné o věcech mluvit. "Ptejte se partnera či partnerky na názor. Naslouchejte mu nebo jí, a nepřesvědčujte, že to má vidět jinak jen proto, že z vašeho pohledu to jinak vypadá. Jste dva různí lidé, a proto máte různé názory, postoje, představy, očekávání," říká Filasová.