"Spousta mladých lidí se věnuje naplno své kariéře a pohybuje se většinu času od počítače v kanceláři k počítači doma. Málokdy se dostanou mimo okruh stejných lidí, aby mohli poznat někoho nového, kdo by jej zaujal. Znám to z vlastní zkušenosti. Fér rande taková příležitost je," vysvětluje Lenka Černá ze společnosti Excellent Plzeň s.r.o. 

Na Fér rande se totiž sejde až 15 mužů a 15 žen. Na začátku večera si účastníci vyberou uvítací drink a pak začne rovnou kolo tříminutových rozhovorů "face to face". "Tři minuty jistě nestačí na to, aby člověk druhého poznal, ale vnímá, jestli je tu nějaká základní sympatie a zájem o další poznávání. A pokud ne, je určitě snazší vést s takovým partnerem tříminutový rozhovor,  než s ním trávit celý večer jako třeba v případě schůzek domluvených naslepo po internetu," uvádí jednu z výhod Lenka Černá.

Až potud se akce neliší od svých "starších příbuzných" po celém světě. Na rozdíl od některých z nich ale nenechá Fér rande odejít účastníky hned  po kole rozhovorů. V druhé části večera je čeká program, při němž se budou moci trochu blíž poznat. 

Každý dostane kontakt jen na toho, kdo o to projeví zájem

To nejdůležitější dostane každý do 24 hodin po skončení Fér rande - kontakty na účastníky, které bude chtít znovu vidět a kteří vyjádřili přání vidět jeho.

"Tak se vyloučí nepříjemné situace, kdy by měla o setkání zájem jen jedna strana. Jak kontakt využijí a jestli z jejich setkání vznikne nějaký vztah, už záleží zcela na účastnících. My bychom jim to určitě přáli," říká Kateřina Chejlavová.

Takže kdy a kde poprvé? V Praze 4. listopadu v restauraci Maranatha v BBCentru Brumlovka a v Plzni 25. listopadu v kavárně CrossCafe v Jungmannově ulici. Na akci je třeba se předem přihlásit. Registrační formulář i termíny dalších setkání, případně podrobnější info o průběhu akce najdete na www.fer-rande.cz .