Většina z nich vyžaduje obdivná slova lásky, galantní dvoření a trpělivé svádění. Je pro ně neúnosný chvatný kontakt s neznámým partnerem v přítmí průjezdu někde u popelnic. Pokud se něčemu takovému oddávají, dělají to řemeslně a za úplatu.

Muž ke své úplné satisfakci vyžaduje, aby s ním jeho partnerka byla spokojená. Tady se můžeme setkat s další kategorií sexuálního předstírání. Zkušená prostitutka, která si chce opravdu vydělat, nebude pasivní. To by pro muže byla výhodnější a zdravější nafukovací panna. Finanční příplatek proto patří té, která bude slastně vzdychat a sexuální schopnosti svého dočasného zaměstnavatele obdivovat a chválit.

Kola českého prostitučního byznysu roztáčí především zahraniční klientela. Ta si často chválí velice slušnou kvalitu českých prostitutek. Oceňuje především vstřícný vztah a vášeň. Co na tom, že ve většině případů předstíranou? Mužská touha po sexuálním prožitku a ženská touha po láskyplném vztahu se často snášejí jako oheň a voda. Manželka svému muži odpustí spíš návštěvu nevěstince než zamilování do sekretářky. A není to jenom z důvodů ekonomických.

Ženy používají pro pohlavní styk často výraz milování

I když je pravda, že jednorázová odměna prostitutce zatíží domácí kasu daleko méně než nákladné vydržování milenky. Tedy kupování květin a vzácných darů, eventuálně hrazení exotické dovolené. Manželka žárlí na vztah daleko více než na sex.

Sama také vyžaduje slůvka obdivu a láskyplná vyznání. Každý ví, že k sexuálnímu kontaktu vede buď prostituce, nebo láska. Ta láska však může být předstíraná. Zobrazí se to někdy v rozdílném slovníku mužů a žen.

Ženy používají pro pohlavní styk často výraz milování. Jeden cynický donchuán ironicky prohlásil, že láska a milování je přesně to, co dělají ženy, když s nimi muži souloží.

Muži přestali být sexuální dobyvatelé

Ženy také stále méně předstírají sexuální zdrženlivost. V rámci emancipace oprávněně žádají, aby už nebyly pouze dobývanými a obletovanými bytostmi. Chtějí svůj podíl na sexuální aktivitě.

Dávno už neplatí heslo: sedávej panenko v koutě, budeš-li hodná, najdou tě. Muži přestali být sexuální dobyvatelé, stali se spíš sexuálními sběrateli. A většina jejich panenek už dávno nesedá pasivně v koutě, ale pěkně aktivně je začaly nahánět.

Když žena říká ano, myslí ano a když říká ne, myslí opravdu ne

Tím se také změnilo ženské předstírání. Udeřila hodina pravdy. Dřív se tradovalo: když žena říká NE, tak myslí SNAD. A když říká SNAD, myslí ve skutečnosti ANO. Opravdové ano totiž slušně vychovaná žena neříká nikdy.

Naštěstí je prý konec těmto zastíracím manévrům. Když žena říká ANO, myslí ANO a když říká NE, myslí opravdu NE. Znamená to snad konec ženskému předstírání? Je otázka, jestli by to nebyla škoda. Skutečná otevřenost by totiž mohla zahubit nejen předstírání, ale také poezii.