Výzkumu se zúčastnilo 10 052 lidí, ze kterých 28% ve vztahu s kolegou nebo kolegyní stále pokračuje. 66% respondentů by bylo ochotno o poměru s někým z práce uvažovat v případě, že by se jim ten který protějšek dostatečně líbil.

Vztahy na pracovištích ale většinou moc dobře nekončí, vyplynulo z výsledků průzkumu. Některý z partnerů si totiž obvykle musí po ukončeném románku najít jiné místo, píše zpravodajský server Ananova.

Jeden z deseti respondentů (žen i mužů) se přiznal k tomu, že se kvůli povýšení vyspal se svým nadřízeným (nadřízenou), a jeden ze tří by o tom prý rozhodně v rámci případného kariérního postupu uvažoval.

"Pracoviště se stalo jedním z nejčastějších míst, kde lidé potkávají své životní partnery," uvedla Josa Youngová z personálního oddělení společnosti AOL. "V současné době, kdy jsou počty mužů a žen pracujících mimo domov víceméně rovnocenné, to ani nejde jinak. Žhavé pohledy přes kancelář, flirtování přes e-mail a příjemné obědy se staly novodobými prostředky rituálu dvoření."