Náhodou se mi podařilo vyslechnout i jejího partnera. Ten nostalgicky vzpomínal na svou bývalou partnerku, která prý v posteli opravdu kvíkala jako raněné podsvinče: "Strašně mě to vzrušovalo, když byla takhle úplně mimo. Měl jsem přitom vítězný pocit, že je to vlastně mým dílem." Ten muž samozřejmě nebyl řezník. Byl to stavební inženýr. A po těch kvílivých zvucích se mu opravdu stýskalo.

Doporučení publikované v roce 1906 vyvolává v současné době úsměv: "Žena má se vždy dobrovolně a beze všeho zdráhání poddati se muži, kdykoliv tento za to požádá. Při aktu tom dluží se jí ležeti nehnutě a beze slova, aniž by sebemenším projevem své potěšení na vědomost dávala." Ženy se dnes mužům naštěstí kdykoliv nepoddávají a neleží nehnutě.

Nicméně hlasité projevy při pohlavním styku jsou občasným námětem partnerských nedorozumění. A někdy i sousedských stížností.

Investujte do odhlučnění svých stěn.

Neprospívá jim ani panelová výstavba s nedostatečnou protihlukovou izolací. Nejhorší to bývá v koupelnách. Při akusticky podtrženém nadšení partnerů se sexuální hluk šíří bytovým jádrem do mnoha dalších koupelen, nahoru i dolů.

Tady je dobrá rada opravdu drahá. Všechny sexuální příručky a rukověti se shodují na jediném. Určitá divokost a nespoutanost je kladným projevem uspokojivých sexuálních funkcí. V partnerském vztahu bývá kladně hodnocena. Člověk by v sobě neměl tlumit pocity, slova a zvuky, kterým se při milování chce ven. Jednoznačná bude také odpověď na otázku, cožpak není příjemné vidět radost druhého člověka? A co teprve když na jeho radosti máme svůj vlastní podíl?

Jedné vědecké pracovnice se její šéf ptal na svou kolegyni a jejich bývalou spolužačku. Ucházela se totiž v jejich ústavu o místo. Pracovnice krčila rameny: "Před deseti lety jsme spolu bydlely na koleji. Od té doby jsem ji neviděla. Bohužel nemohu posoudit její odborné kvality, ale vzpomínám si, že byla na celém patře známá tím, jak řvala při souloži." "Tak ji přijmeme," rozhodl pan profesor. Pochybuji, že měl na mysli perspektivní podnikový harassment. Spíše usoudil, že se jedná o osobu kooperativní, otevřenou a vstřícnou. Takové jsou ozdobou nejen manželského lože, ale často bývají úspěšné také v zaměstnání. Jenom doma musí zvážit, jestli by nebyla vhodná investice do zvukové izolace bytu.

Nejsložitější to bývá s erotickými výkřiky v panelácích. Sexuální hluk se šíří hlavně koupelnami v bytových jádrech do mnoha dalších koupelen.