Hlavní obsah

Zůstávat dlouhodobě u stejných kosmetických přípravků by byla nejen nuda, ale také škoda. Sortiment je totiž tak široký, že možná teprve někde čeká ten pravý, který přinese více užitku i radosti.

Změna pleti prospívá

Většina žen občas načne několik výrobků sloužících témuž účelu, takže se pak poloprázdné lahvičky i kelímky hromadí a jejich obsah stárne. Revize je proto nutná. Jakmile vzniknou náznaky dělení konzistence, je konec, pak už se krém či mléko hodí maximálně na paty, lépe však prospěje botám.

Stárnou pomalu, ale jistě

* Kosmetické výrobky se sníženým obsahem konzervačních látek je lepší přechovávat v chladničce, ostatním koupelnová teplota nevadí.

* Na toaletním stolku, kam navíc svítí slunce, nenecháváme z pěsticích přípravků vůbec nic. Dekorativní potřebují ochranu alespoň v kufříku.

* Odebírat z čekoholi pomocí prstů znamená možnost zanesení mikroorganismů a rychlejší ztrátu kvality.

* Nezbytné je důkladně utahovat uzávěry, aby se zbytečně nezvyšoval kontakt se vzduchem.

* Z bezpečnostních důvodů raději dál od skleněných obalů. I když se rozbijí šikovně, nedá se z nich už nic zachránit.

Zkouška před nákupem

Nakupovat vše, co se objeví na trhu, pochopitelně nejde. Vhodnější je získávat informace od důvěryhodného okolí. A hlavně vyhledávat zboží, jehož uvedení bývá spojeno s nabídkou vzorků v prodejnách nebo vlepených do časopisů. Zejména u vyšší cenové kategorie je zkouška zcela nezbytná.

Kosmetické řady se vyplatí obměňovat jednorázově, protože jednotlivé výrobky na sebe svým působením navazují. Jejich nákup je lepší ve specializovaném obchodě, kde jsou schopni přidat rovněž odborné vysvětlení.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků