Hlavní obsah
Jste-li drobnější postavy, jsou pro vás plisované kousky jako stvořené (Topshop, H&M, Lindex). Foto: Archiv firem

Něžné sklady jsou opět v módě. Nosí se romantické i elegantní plisování

Plisované, nebo také skládané materiály, které vznikají speciální tepelnou úpravou, jsou známé po mnoho let, ani letos jejich návrat na módní scénu není žádným překvapením. Dovedou totiž hravě proplout všemi styly, od prudce elegantních pracovních outfitů až po party rozvernost.

Jste-li drobnější postavy, jsou pro vás plisované kousky jako stvořené (Topshop, H&M, Lindex). Foto: Archiv firem
Něžné sklady jsou opět v módě. Nosí se romantické i elegantní plisování

Drobně skládané sukně můžeme bez okolků zařadit mezi nadčasové stálice na módní scéně. Jejich minulost není bezproblémová, získaly i neblahou pověst spojením s nesympatickými úřednicemi či upjatými učitelkami, jejich kouzlo ale nakonec vždy zvítězí. Letos je navíc doplňuje široká škála dalších módních kousků posetých drobnými sklady, které v šatníku každé milovnice módy rozhodně nemohou chybět.

Je třeba ale rozmýšlet, s čím budete plisované kousky kombinovat. Zde je totiž střídmost obzvlášť na místě, zejména proto, že žádná z nás nestojí o zbytečně přidaná kila, byť jen vizuálně.

aklsjdk sakjaskds

Foto: Archiv firem

Přestože je plisování spojeno především se sukněmi nebo spodními partiemi šatů, letos se drobné sklady objevují napříč celými módními kolekcemi. Obtěžkaly topy z lehoučkých materiálů nebo vzdušné overaly. Něžně a romanticky působí především v pudrových barvách nude, starorůžové a lososových tónech.

Působivé odstíny v kouřových či metalických barvách získají díky plisování jedinečný nádech. Zvlášť efektní jsou plisované tylové sukně, sklady zvětší jejich objem do nadýchané nádhery. Pozor ale na kombinaci s topy, vždy volte co možná nejpřiléhavější kousky, uhlazeným a jednoduchým horním dílem zmírníte objem spodních partií.

foto

Foto: archív firem

Na oblíbenosti neztrácí ani nesmrtelná klasika v podobě černých a bílých tónů. Modelům v neutrálních barvách sluší jednoduché střihy a luxusnější materiály. Díky barevné umírněnosti se můžete trochu odvázat při kombinaci s dalšími kousky, třeba džínovinou.

Foto

Foto: archív firem

Elegance a jednoduchost, to je propojení plisování s temně modrými tóny. I jednodušší modely v tomto provedení si směle můžete obléci do společnosti. A přestože nebudete hýřit barvami, za každých okolností zazáříte. Propojení plisé s krajkovými detaily je doslova ztělesněním ženského půvabu.

Foto

Foto: archív firem

Potisky a míchání výrazných barev? Ani těm není třeba se u plisovaných kousků vyhýbat. Překvapivě dobře spolu tyto oblíbené módní prvky kooperují, navíc si vás získají svou rafinovaností. Volte ale střídmě ostatní části výsledného outfitu a zapomeňte na většinu doplňků. Pozornost si zajistíte i bez nich.

Foto

Foto: Archív firem

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků