Hlavní obsah

Nejlépe oblékané světové osobnosti tohoto roku

Redaktoři módního časopisu Vanity Fair mají pro letošní rok jasno. Nejlépe se mezi známými tvářemi oblékají britský fotbalový idol David Beckham spolu s manželkou Victorií, na paty jim šlape francouzský prezident Nicolas Sarkozy. Časopis tento žebříček sestavuje již po osmašedesáté.

Nejlépe oblékané světové osobnosti tohoto roku

Módní britské duo, které se před několika dny přestěhovalo do Los Angeles, figuruje v seznamu desítky nejlépe oblékaných hollywoodských párů, kde mu dělá společnost Angelina Jolie a Brad Pitt či Ashton Kutcher s Demi Mooreovou.

Nejzářivějšími nováčky jsou v osmašedesátém žebříčku v pořadí vedle novopečeného francouzského prezidenta, manželka kandidáta na post amerického prezidenta Baracka Obamy Michelle Obamová a bývalá fotbalová hvězda Hidetoshi Nakata.

"Není to jen o tom, kolik kdo utratí za šaty, ale o skutečné eleganci, stylu a osobnosti," říká dopisovatelka Vanity Fair Amy Fine Collinsová. Přehlídka nejlépe oděných celebrit se objeví v zářijovém čísle na stáncích 7. srpna.

Redaktoři magazínu nehledali jen na stříbrném plátně, ale také v oboru vážné hudby, sportu a dalších méně výrazných, aby vybrali jednašedesát skutečně nejstylovějších hvězd. Do seznamu se po několika letech vrátil například rocker Lenny Kravitz. Letos v něm nechybí herečka Renée Zellwegerová, ale také děti slavných tváří v čele s Ivankou Trumpovou a Bee Shafferovou, studentkou Columbia University a dcerou editorky magazínu Vogue Anny Wintourové.

Každoroční rituál volby nejlépe oblékaných osobností odstartoval v roce 1940, kdy z tisícovky známých tváří vybírali editoři časopisu, módní návrháři, majitelé restaurací a kadeřníci. "Je to stejně demokratický systém jako volba prezidenta," dodala Collinsová.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků