Hlavní obsah

Co naplat, letní radovánky se pomalu chýlí ke konci. Rodiče mají čtrnáct dní na to, aby zrevidovali šatník potomků a vyrazili na nákupy. Dětská soutěživost v oblasti módy není právě tím, co by nás mohlo těšit. Možná právě proto se návrháři dali na cestu jakési školní elegance, v níž převažuje pohodlí a jednoduchost střihu.

Něco nového do školních lavic

Některé typy oblečení mohou nosit jak děvčata, tak kluci, což je příjemné zejména v rodinách, kde přichází v úvahu dědění mladšího po starším. Patří sem především nepřezdobené bundy včetně košilových, jednobarevné mikiny s kapucemi a osvědčené vesty plné kapes.

Už klukům na prvním stupni jsou určeny měkké blejzry a sáčka, jejichž doplněk často tvoří tenká kapuce z odlišného materiálu. Je to sice poněkud nezvyklé, ale na druhou stranu může jít o docela užitečnou přípravu pro léta příští. Naučit se nenuceně chovat v tomto druhu oblečení vyžaduje určitý cvik. Doplňkem v takovém případě nejsou košile, ale trika bez límce s výraznějším potiskem.

Na džínách se objevují potisky a výšivky. Do konkurenčního boje vyrážejí kostkované kalhoty z bavlněných směsí, případně kárem alespoň lemované. Délka nohavic nehraje žádnou roli. Čekat na velkou vodu se dá i v zimě v doprovodu holínek. Pokud bude jen trochu hezky, zaplaví ulice nejrůznější tenisky a botasky, mírně zdobené i pro pány kluky.

Tuniky stále nepřekonané

Móda pro dívky není přeplněná zdobnými detaily. Jednoduché pojetí však nepostrádá nápad.

* Prodloužené halenky nošené navrch si obecně získaly oblibu, jaká už tady dlouho nebyla. Nemohly proto neproniknout také do šatníku školaček. Mají podobu sportovní i trochu romantickou. Protože jsou volnější, dají se vrstvit s dalšími halenkami a triky. Vyhrnovací rukávy s upevněním na knoflík vedou.

* Častý je střih safari s mnoha našitými kapsami.

* Přednost mají kalhoty s upravitelnou délkou, zajištěnou páskem. U propracovanějších dívčích typů lze najít rovněž regulovatelný objem pasu.

* Vyšívané kaskádovité sukně lákají menší holčičky, u starších frčí vypasované i rovné minišaty doplněné legínami.

* Alfu a omegu dívčího šatníku tvoří barevné pojetí celého vzhledu, ve hře jsou maximálně tři, jedna z nich hlavní.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků