Hlavní obsah
Popularizátorka kapesních psů Paris Hiltonová Foto: Profimedia.cz

Kapesní psíci patří mezi nejžádanější módní doplňky

Nejnovější výzkum britského obchodního řetězce s domácími mazlíčky Sainsbury potvrdil, že od roku 2006 se zvýšil prodej maličkých psíků o neuvěřitelných 417 procent.

Popularizátorka kapesních psů Paris Hiltonová Foto: Profimedia.cz
Kapesní psíci patří mezi nejžádanější módní doplňky

Enormní nárůst zájmu o tzv. kapesní pejsky má prý na svědomí dědička hotelového impéria Paris Hiltonová (27) a zpěvačka Britney Spearsová (26), které své psíky nosí jako módní doplněk v kabelce.

Ochránce práv zvířat Neal Devine však varuje, že pes nepodléhá módním trendům a má také své potřeby a práva.

"Je nemorální kupovat si psa jako módní doplněk. Pes je živý tvor, který má své fyzické a psychické potřeby. V posledních dvou letech se bohužel extrémně zvýšil prodej čivav a dalších miniaturních psích plemen, které jsou nezodpovědnými majiteli pořizovány pouze na okrasu," uvedl Devine s tím, že s tímto trendem přišla Paris a Britney, které své psíky berou v kabelkách všude s sebou, čímž jim způsobují psychickou újmu.

"Pes není hračka. Při jeho koupi musí lidé vždy zvážit, zda mu dokáží zajistit základní životní potřeby a nikoliv, zda jim bude ladit s barvou bot," dodal Devin, který by nejraději nošení psíků v kabelkách uzákonil jako trápení zvířat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků