Právě jejich zásluhou patří Zoufalé manželky k nejúspěšnějším seriálům v dějinách televize: získaly tři Zlaté globy, šest prestižních cen Emmy, na dvě desítky dalších ocenění a 55 nominací v anketách o televizní tvorbě. V USA, kde už běží třetím rokem, se na něj dívá v průměru 25 miliónů diváků.

A co o seriálu říkají hlavní představitelky?

"Seriál je sexy, chytrý a dynamický, není to tupá mýdlová opera, ale strhující show o pěti krásných ženách, které žijí ve zlaté kleci bohatého amerického předměstí a přece chtějí od života víc." Tvůrce seriálu Marc Sherry dodává: "Chtěl jsem ukázat své hrdinky jako obyčejné a současně mimořádné, spokojené a současně zoufalé, milující a nemilované, ale všechny toužící po naplnění svých představ o životě." Role jim psal přímo na tělo a bezpochyby měl šťastnou ruku.   

Teri Hatcherová (41) je považována za jednu z nejpřitažlivějších hollywoodských hereček. Její půvabná tvář se pravidelně objevuje nejen na filmovém plátně a televizní obrazovce, ale i na prvních stránkách prestižních časopisů. Nominace na prestižní ceny, které stejně jako její další herecké kolegyně získala za herecký výkon v Zoufalých manželkách, proměnila už na cenu Emmy i Zlatý glóbus. Role osamělé matky, která hledá lásku ve světě plném intrik, jí přirostla k srdci. "Postavení opuštěné matky znám do všech detailů. Jako bych se v roli viděla se svou osmiletou dcerkou Emerson Rose."   Po filmových hitech Spy Kids a bondovce Dnes ještě neumírej byly Zoufalé manželky rozhodujícím přelomem v její kariéře. Britský společenský magazín Glamour ji vloni vybral mezi nejpozoruhodnější tváře roku a cenu jí osobně předal slavný Sir Elton John.

Teri je činná v charitě, v organizacích pomáhajících obětem násilí a zhoubných nemocí rakoviny a AIDS.

V době, kdy Felicita Huffmanová (44) vyhrála konkurz na roli v Zoufalých manželkách, měla za sebou už velice slušnou hereckou kariéru, i když původně nechtěla být herečkou, ale zpěvačkou. Vyrůstala v rodině s osmi dětmi -sedm děvčat a chlapec. Rodiče se rozvedli, když byl Felicitě rok, a tak se matka o děti musela starat sama.

Byla nejmladší ze sedmi sester, hezká a nadaná a také strašně živá. Matka ji v létě posílala do dětských táborů, a právě tam Felicity okouzlil jeden z vychovatelů, vysloužilý herec, a o její budoucnosti bylo rozhodnuto. Protože nemohla spoléhat na rodinu, už v patnácti nastoupila na pomocné místo v televizi, odkud pak přešla na uměleckou školu. Brzy dostala menší roli v seriálu Západní křídlo.

I když se jí u filmu celkem dařilo, byla k herecké perspektivě značně skeptická: "Je to zaměstnání, kde nikdy nevíte, zda vaše poslední role není skutečně poslední." Seriál Zoufalé manželky všechno změnil. Po nevalně placených rolích dostává v seriálu 250 000 dolarů za každou epizodu, a těch byly desítky. Jako studentka v divadelní společnosti Atlantic se seznámila se svým budoucím manželem, o dvanáct let starším režisérem a hercem Williamem Macym. Mají dvě dcery, Georgii a Sofii, a jejich manželství se považuje v Hollywoodu za jedno z nejzdařilejších. "Musím zaklepat, abych to nezakřikla. Naše manželství je opravdu pohodové. Při tom seriálovém si chvílemi vybavuji šílenosti ze svého dětství," dodává. Felicity je svému manželovi vděčná i za to, že jí pomohl při překonávání anorexie, kterou trpěla, když se poznali.

Marcii Crossovou (44) si mnozí vybaví jako doktorku Kimberly Shawovou ze seriálu Melrose Place. Absolventka prestižní dramatické školy Julliard School v New Yorku debutovala v divadle v San Diegu. Po návratu do New Yorku a prvních divadelních úspěších na Broadwayi však začala pošilhávat po Hollywoodu. Když o ni neměla zájem velká filmová studia, zkusila losangeleskou televizi. Ve své první epizodní roli v Melrose Place v roce 1992 svým hereckým projevem natolik okouzlila producenty, že ji angažovali pro celý seriál. Psycholožka Shawová jí pak vynesla i mnohé další role včetně kultovního seriálu AllyMc Bealová, Všichni starostovi muži a v Doteku anděla. Vedle hraní začala Marcia studovat psychologii a od roku 1997 se pyšní titulem magistra psychologie.

To vše dokázala při šílených migrénách, kterými od čtrnácti let trpěla. "Vzpomínám si, jak mě rodiče pravidelně odváželi ze školy a jak jsem se pak doma svíjela bolestí. Migrény mě trápily celých deset let. Časem jsem se naučila limitovat všechno, co je způsobovalo, a brala jsem léky. Migrény do velké míry ovlivnily můj život. Dlouho mě izolovaly od mužů, kvůli nim jsem se totiž bála s někým chodit," přiznává. Její první láska, o 24 roků starší herec Richard Jordan, v roce 1993 zemřel. K založení rodiny se odhodlala až letos: v červnu si vzala o čtyři roky staršího bankéře Toma Mahoneyho a čeká s ním první dítě. Na svatbě ve velkém stylu nechyběla ani jediná Zoufalá manželka.

Foto: www.profimedia.cz  - Eva Longhoria

Eva Longhoria (31) se narodila v Texasu v rodině Mexičanů se čtyřmi dětmi. Po skončení střední školy se zapsala na univerzitu v Kingsville, kterou absolvovala s vyznamenáním a s diplomem bakaláře. Pak jí jedna z kamarádek poradila, aby se v Los Angeles zúčastnila konkurzu na populární televizní seriál Beverly Hills 90210. Šlo sice jen o nevýraznou epizodu, ale její herecký výkon byl tak dobrý, že si na ni producenti vzpomněli při obsazování další televizní mýdlové opery Mladí a neklidní. Tam hrála tři roky Isabelu. Pak přišly Zoufalé manželky, díky nimž se atraktivní herečka nedávno objevila v Evině rouše i na titulu pánského magazínu Maxim.

Od roku 2002 do ledna 2005 byla provdaná za herce Tylera Christophera, v současné době je její velkou láskou basketbalová hvězda Tony Parker. K oltáři s ním však nespěchá: "Jsme hodně rozdílní, tak nevím, jak by to fungovalo. A není to jen ve výšce." Eva totiž měří pouhých 160 centimetrů a Tony má skoro dva metry.

 

Nicolette Sheridanová (42) je v seriálu jediná Angličanka. Narodila se v Sussexu, ale její matka, anglická herečka Sally Sheridanová, se s ní záhy přestěhovala do Los Angeles, kde se vdala za slavného herce řeckého původu Tellyho Savalase. Nicolette tedy mluví plynně řecky a o svém otčímovi Savalasovi říká, že ho vždy považovala za jediného tatínka.

Své temperamentní seriálové postavě se velice podobá i ve skutečnosti a to především četnými milostnými vztahy. V patnácti poznala amerického herce Leifa Garretta a žila s ním v domě své matky šest let, v roce 1991 se poprvé vdala, po jedenácti měsících se ale se svým prvním manželem, hercem Harry Hamlinem, rozvedla a začala chodit s muzikantem Michaelem Boltonem. Rozešla se s ním v roce 1995. Vloni zrušila zasnoubení se svou další velkou láskou, fitnessovým trenérem Niklasem Soderblomem, a vrátila se k Boltonovi. Letos v březnu se zasnoubili na Bahamách.