"Vyloučit bychom měli během horkých dní velmi těsný oděv z umělých materiálů, pod nimiž kůže nedýchá. Naopak se doporučují přírodní látky, které buď dobře sají pot, nebo příjemně chladí," říká Feketeová.

Absolutním tabu při oblékání do teplot nad 30 stupňů Celsia by měly být směsové materiály z umělých vláken, jako jsou polyester či kombinace syntetických vláken s elastanem. "Mnoho lidí si myslí, že se bude dobře cítit v mušelínu, protože vypadá vzdušně a nemačká se, ale i to je syntetický materiál," dodala Feketeová.

Ženám, které chtějí chodit oblečené nejen prakticky, ale i podle módních trendů, doporučuje - inspirujte se tím, co se nosilo v 70. letech. "Dnes je móda velmi pestrá. Jsou tu různé možnosti kombinace retro trendů a moderního," upřesnila uznávaná slovenská módní návrhářka. Nosí se podle ní momentálně hodně pestrých barev, od světle fialové, přes zelenou, khaki, béžovou, hnědou, přírodní tóny, ale i světle nebo citrónově žluté, lososově červené, červené a lehké odstíny cyklamenových barev. "V pestrosti se dokážeme sladit. I když to na první pohled nevypadá, dá se to," ujistila Feketeová.

A co je hitem letošního léta?

A co je absolutní módní "vychytávkou" letošního léta? "Nařasené sukně s volány, které přinesl retro styl. A také hodně doplňků, hlavně velmi velké výrazné sluneční brýle," vysvětlila Feketeová.

Kromě dominantních slunečních brýlí se nosí podle módní návrhářky všechny druhy doplňků - od pásku, přes šperky a bižuterii, čelenky až po klobouky. Zejména klobouky mají i praktický význam jako pokrývka hlavy před slunečním zářením, dodala Feketeová.