„To se člověku jen tak nepodaří, aby měl příležitost jednou za život si to vychutnat,“ přiznala paní Vlasta Novinkám před přehlídkou, kterou ve čtvrtek 19. července uspořádali v rezidenčním centru pro seniory v pražských Kobylisích.

Paní Vlasta pochází ze čtyř dětí, které všechny přežila, a po celý život tvrdě pracovala. Zažít atmosféru módní přehlídky, jak sama říká, se jí nikdy předtím nepodařilo.

Nervozitu, kterou běžně její profesionální kolegyně před přehlídkou zažívají, přitom nepociťovala. „Musíme se z toho radovat, že jsme se k tomu dopracovaly, že vůbec tady máme vymoženosti, které bychom normálně v civilu neměly,“ řekla Novinkám.

Paní Vlastu během přehlídky doprovodil herec Jan Přeučil.

Paní Vlastu během přehlídky doprovodil herec Jan Přeučil.

FOTO: Novinky

Přehlídka byla pojata velmi profesionálně. Paní Vlastu i další modelky si vzal na starost celý tým kadeřníků a stylistů. Ten dámy v duchu stého výročí oslav vzniku Československa převlékl do prvorepublikového stylu.

Paní Vlastu před přehlídkou neodradil ani úraz z minulého roku, kvůli kterému má dodnes bolavou nohu. Musela se tak vzdát například bot na podpatku, místo toho si však na sebe oblékla kalhoty, aby dostála duchu doby, která začala přát prvním emancipovaným ženám.

Modelky v pokročilém věku si na starost vzaly profesionální stylistky

Modelky v pokročilém věku si na starost vzaly profesionální stylistky.

FOTO: Novinky

Na molu měla také hvězdný doprovod v podobě herce Jana Přeučila. „Velice rád se oblékám, mám módu rád, patří to k životnímu stylu a k člověku. Každý by měl o sebe dbát v jakémkoli věku,“ uvedl herec před přehlídkou, které se účastnila i jeho žena, herečka Eva Hrušková.

Přehlídka se konala už čtvrtým rokem. „Snažíme se podpořit módu v každém věku. Myslíme se si, že v každém věku člověk může být krásný nejen duchem, ale i svým vzhledem,“ řekla Novinkám zakladatelka RoSy Anna Ježková.

Projít se po červeném koberci módní přehlídky i v následujících letech, tomu se paní Vlasta nebrání. „Když bude zase veselo. Tohle je událost, která se nám jen tak nenaskytne,“ dodává s úsměvem.