Celosvětová módní ikona a jedna z prvních supermodelek, Ines De La Fressangeová, odhalila pro web Daily Mail tajemství francouzského šarmu. Přečtěte si o sedmi módních prohřešcích, kterých by se Pařížanky nedopustily za žádných okolností.

Sportovní boty na platformě

Ať už jsou botasky či tenisky na platformě jakkoli trendy, pokaždé platí za neohrabaný typ bot, navíc dělají nehezké nohy. A to i ženám, které se jimi normálně mohou pyšnit.

Culottes

Takzvaná culottes neboli kalhotová sukně sahající doprostřed lýtek je pro Francouzky dovolena pouze v jednom případě. A to, když se chtějí co nejrychleji a nenásilně zbavit svého partnera.

Pařížanky platí za ztělesnění elegance.

Pařížanky si dávají na oblečení záležet.

FOTO: Profimedia.cz

Péřová bunda

Péřové bundy jsou povoleny pouze ve dvou případech. První je lyžařská péřová bunda, druhá pak tenounká péřovka, která se nosí pod zimní bundy z důvodu zateplení. Na normální nošení do města je bunda přísně zakázána, pokud tedy nechcete vypadat jako maskot výrobce pneumatik.

Crocsy

Obyčejné crocsy jsou výborným společníkem na zahradu nebo koupaliště, mezi městskou obuv rozhodně nepatří. Pokud holdujete této značce, zkuste se zaměřit na elegantní modely. Rozhodně ne na klasické nazouváky v pestrobarevných kombinacích.

Zářivé podprsenky

Pařížanky přímo nesnášejí neonové podprsenky, které jsou vidět. Pokud se chcete pochlubit svým spodním prádlem, volte jednoduché krajkové podprsenky bez kostic a k tomu obyčejné volné tričko. V ostatních případech jsou nevzhledná ramínka tabu.

Pařížanky platí za ztělesnění elegance.

Punčocháčům se zcela vyhýbejte nebo volte jen ty v černé barvě.

FOTO: Profimedia.cz

Tělové punčocháče

Je to velmi jednoduché. Stejně jako jsou vidět průhledná ramínka od podprsenky, stejně tak vám nikdo neuvěří, že máte sametové nohy. Tělové punčocháče a punčochy mají opravdu hodně daleko od toho, aby byly neviditelné, proto v zimních měsících spoléhejte spíše na jejich celočerné varianty.

Příliš mnoho kůže

Poslední rada na konec, nenoste příliš krátká trička a minisukně. Rázem tak povýšíte svůj styl o sto procent.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: