První zmínky o oslavách svátku svatého Valentýna pocházejí z dob starověkého Říma. Současnou podobu ale získal až počátkem 20. století v USA a k nám se dostal až po roce 1989. V dnešní době je svátek spojen s romantickou příjemnou náladou. Tradičně se odměňujeme a necháváme odměňovat od našich blízkých malými dárky.

Potěšit svého milovaného či svou milovanou o sv. Valentýnu lze různými způsoby. V podstatě ani tak nejde o hodnotu překvapení, jako o jeho výjimečnost. U někoho tak Valentýnkou může být ranní milování či snídaně do postele, u jiného kytička či romantická večeře a u dalšího společně strávený večer v divadle, kině či noční procházka starým městem...

Podle expertky na sex Alix Foxové je někdy lepší vsadit na spontánnost a vlastní kreativitu. Jako příklad uvádí krabičku s třiceti individuálně zabalenými čajovými sáčky. Na cedulku každého z nich napište krátkou zprávu, takže váš miláček bude moci začít každé ráno po celý následující měsíc milou zprávou.

Je na každém jedinci, jakou formu oslavy zamilovaných zvolí, jak moc se tomuto trendu podvolí. Pokud člověk o svou lásku i vztah pečuje pravidelně, pak sv. Valentýn nemusí být ničím výjimečným.

Zhora: 1. Love Spell masážítko - Květinové kouzlo lásky - oddejte se neuvěřitelně hebké masáži s fair trade bio kakaovým máslem, růžovým sirupem a karafiátovou absolue.

Shora: 1. Love Spell masáž – Květinové kouzlo lásky. Oddejte se neuvěřitelně hebké masáži s fair trade bio kakaovým máslem, růžovým sirupem a karafiátovou absolue. 2. Unicorn Horn koupelová pěna třpytivé barevné bublinky. Vyčarujte magickou bublinkovou koupel se spoustou neroli a levandulové silice, plnou zářivého lesku a barevných sladkých hvězd. 3. Lover Lamp koupelová bomba – koupelová lahůdka pro zamilovaná srdce. Nechte svá srdce roztát s touto koupelovou bombou se silicí z brazilského pomeranče a fair trade vanilkou. 4. Roses All The Way mýdlo – luxusní pěna se zklidňující tureckou růžovou silicí

FOTO: LUSH (2x)

Malý střapatý medvídek Tatty Teddy z kolekce Me to you opět přichází do našich životů šířit lásku a hluboké city. Přidejte se k němu a nechte rozkvést srdce těch, které milujete.

Malý střapatý medvídek Tatty Teddy z kolekce Me to you opět přichází do našich životů šířit lásku a hluboké city. Přidejte se k němu a nechte rozkvést srdce těch, které milujete.

FOTO: Me to you

Valentýnský brunch v pražském Buddha- Baru - výběr asijských specialit, polévka, saláty, sushi bar, čokoládová fontána, nealkoholické nápoje, káva a čaj. Animátor pro děti a dětský koutek. Cena: 990 Kč/1 osoba, děti do 6 let zdarma.

Valentýnský brunch v pražském Buddha baru – výběr asijských specialit, polévka, saláty, sushi bar, čokoládová fontána, nealkoholické nápoje, káva a čaj. Animátor pro děti a dětský koutek. Cena 990 Kč/osobu, děti do 6 let zdarma.

FOTO: Buddha-Bar Restaurant

Yankee Candle FRESH CUT ROSES - Nechejte svůj pokoj prodchnout nádhernou kompozicí čerstvě nařezaných růží z anglické zahrady. Lehká, jemná a něžná vůně.

Yankee Candle FRESH CUT ROSES. Nechejte svůj pokoj prodchnout nádhernou kompozicí čerstvě nařezaných růží z anglické zahrady. Lehká, jemná a něžná vůně.

FOTO: Yankee Candle

Dva bestsellery značky L´Occitane - krém na ruce a balzám na rty z bambuckého másla - si nyní můžete užít v roztomilé edici zvoucí ke sdílení s vaší láskou...

Dva bestsellery značky L´Occitane – krém na ruce a balzám na rty z bambuckého másla – si nyní můžete užít v roztomilé edici zvoucí ke sdílení s vaší láskou.

FOTO: L´Occitane

Vyznání lásky pomocí slov je jedním z nejromantičtějších způsobů. Připravte proto své drahé polovičce čaj do červeného šálku na bílém podšálku, který je vyzdoben nejen srdíčky, ale nese na sobě i slova o tomto krásném citu. Cena: 439 Kč

Vyznání lásky pomocí slov je jedním z nejromantičtějších způsobů. Připravte proto své drahé polovičce čaj do červeného šálku na bílém podšálku, který je vyzdoben nejen srdíčky, ale nese na sobě i slova o tomto krásném citu. Cena 439 Kč

FOTO: leander.cz

Čokoláda, jež se sama rozpouští na jazyku bez přídavků rafinovaného cukru, je skvělou kombinací chuti a textury. Oblíbená je především u těch, kteří si rádi vychutnají kvalitní hořkou čokoládu. Cena: 160,- Kč.

Čokoláda, jež se sama rozpouští na jazyku, bez přídavků rafinovaného cukru, je skvělou kombinací chuti a textury. Oblíbená je především u těch, kteří si rádi vychutnají kvalitní hořkou čokoládu. Cena 160 korun

FOTO: Raw Deli

V Centru Chodov se bude svatý Valentýn slavit 12., 13. a 14. února, vždy od 14-19 hodin. Zamilovaní mohou vyjádřit své city na „Stěně polibků“ nebo získat dvě letenky do Říma či dárkové karty pro romantické nákupy v rámci soutěže na jeho Instagramu.

V Centru Chodov se bude svatý Valentýn slavit 12., 13. a 14. února, vždy od 14 do 19 hodin. Zamilovaní mohou vyjádřit své city na „Stěně polibků“ nebo získat dvě letenky do Říma či dárkové karty pro romantické nákupy v rámci soutěže na Instagramu.

FOTO: Centrum Chodov

Fytofontana DNA Revital gift sets – pro zralou pleť - luxusní omlazující přípravek zaručující aktivaci vlastních kmenových buněk napomáhajících obnově pleti. Cena 1495,-.

Fytofontana DNA Revital gift sets – pro zralou pleť – luxusní omlazující přípravek zaručující aktivaci vlastních kmenových buněk napomáhajících obnově pleti. Cena 1495 korun.

FOTO: Fytofontana

Valentýnské cupcakes za vás vyznají lásku - pekaři restaurace CottoCrudo pro vás připravili zamilovaně laděné čokoládové cupcakes, V průběhu 14. února bude možné zakoupit si na baru dárkové balení za 180 Kč.

Valentýnské cupcakes za vás vyznají lásku – pekaři restaurace CottoCrudo pro vás připravili zamilovaně laděné čokoládové cupcakes. V průběhu 14. února bude možné zakoupit si na baru dárkové balení za 180 Kč.
FOTO: Hotel Four Seasons Prague

Šperky s rubínem jsou spojeny s láskou, vitalitou a energií. Rubín je také považován za krále drahokamů.

Šperky s rubínem jsou spojeny s láskou, vitalitou a energií. Rubín je také považován za krále drahokamů.

FOTO: Beny

FRAISIER - svěží dort z lahodného piškotu, plněný vanilkovým krémem a čerstvými jahodami.

FRAISIER – svěží dort z lahodného piškotu, plněný vanilkovým krémem a čerstvými jahodami.

FOTO: pekařství PAUL

Velká kosmetická taštička (26 x 20 cm) je krásným dárkem pro ni i pro něj. Lze ji využít jak na kosmetiku a na vše potřebné jako , tak třeba i na doklady, či jiné cennosti. Cena: 249 Kč

Velká kosmetická taštička (26 x 20 cm) je krásným dárkem pro ni i pro něj. Lze ji využít jak na kosmetiku, tak třeba i na doklady, či jiné cennosti. Cena 249 Kč

FOTO: parfumerie Marionnaud

Set hrníčků ve tvaru srdce, 139,90 Kč

Set hrníčků ve tvaru srdce, 139,90 Kč

FOTO: F&F Home (2x)

Two Hearts dáreček - Koupel pro dva - obsahuje ručně vyráběné tři koupelové bomby Tisty Tosty, Lover Lamp a Sex Bomb, které zjemní pokožku a zároveň zaženou chmury a pocit osamění. Cena: 525 Kč.

LUSH Two Hearts dáreček. Koupel pro dva – obsahuje tři ručně vyráběné koupelové bomby Tisty Tosty, Lover Lamp a Sex Bomb, které zjemní pokožku a zároveň zaženou chmury a pocit osamění. Cena 525 korun

Vajazzling, neboli zdobení intimních partií - pro ženy, které chtějí chtějí originálním způsobem překvapit partnera nebo si chtějí zpestřit sexuální život. Procedura se skládá ze dvou částí – kompletní brazilské depilace a zdobení. Cena: 500 - 2000 Kč

Vajazzling, neboli zdobení intimních partií – pro ženy, které chtějí originálním způsobem překvapit partnera nebo si chtějí zpestřit sexuální život. Procedura se skládá ze dvou částí – kompletní brazilské depilace a zdobení. Cena: 500–2000 korun

FOTO: Salon Korunka

Srdce z mléčné čokolády s lískovými oříšky Janský - lahodně jemné a rozplývající se čokoládové srdce s oříšky. Nebo si tu chuť zamilujte sami. Každičká čokoláda od Janského je vyráběna ručně a to z té nejlepší belgické čokolády. Cena: 115 Kč.

Srdce z mléčné čokolády s lískovými oříšky Janský – lahodně jemné a rozplývající se čokoládové srdce. Každičká čokoláda od Janského je vyráběna ručně, a to z té nejlepší belgické čokolády. Cena 115 korun

FOTO: My Food

Intenzivní péče na rty Labello Lip Butters – s nejmáslovější konzistencí. Intenzivní péče s bambuckým máslem a mandlovým olejem poskytuje rtům 12-hodinovou hydrataci a propůjčuje jim rozmazlující vůni. Rty zanechává hebké s jemným leskem. Cena: 75 Kč

Intenzivní péče na rty Labello Lip Butters s nejmáslovější konzistencí. Intenzivní péče s bambuckým máslem a mandlovým olejem poskytuje rtům 12hodinovou hydrataci a propůjčuje jim rozmazlující vůni. Rty zanechává hebké s jemným leskem. Cena 75 korun

FOTO: Labello

Kalhotky

Kalhotky ve smyslných barvách zabalené jako růže, 699 Kč

FOTO: Marks & Spencer

Willow Tree Dárek ve formě figury vyjadřující pomocí gest lásku, vzájemnou blízkost

Willow Tree – dárek ve formě figury vyjadřující pomocí gest lásku, vzájemnou blízkost.

FOTO: Demdaco.cz

Velmi kvalitní masážní a lubrikační gely pro intimní chvilky.

Velmi kvalitní masážní a lubrikační gely pro intimní chvilky.

FOTO: Durex

Originální černý hrnek s výrazným červeným srdcem, v němž je zakomponován šedý nápis H-D. Hrnek je navíc doplněn nápaditým detailem – uchem imitujícím rovněž svým tvarem srdce.

Originální černý hrnek s výrazným červeným srdcem, v němž je zakomponován šedý nápis H-D. Hrnek je navíc doplněn nápaditým detailem – uchem imitujícím svým tvarem srdce.

FOTO: Harley-Davidson (2x)

Triko

Neonově růžové tílko s vintage potiskem v podobě srdcí různých barev a velikostí, která jsou doplněna elegantně zakomponovaným názvem značky, lze jej využít téměř pro jakoukoli příležitost.