Klasika

Některé snímky jsou absolutně nadčasové. Naprostou klasikou mezi romantickými filmy je už řadu let Casablanca s Humphrey Bogardem a Ingrid Bergmanovou. Neodolatelná je i Audrey Hepburnová ve Snídani u Tiffanyho. U smutně romantického filmu Prázdniny v Římě jistě ukápne nejedna slza u silného příběhu princezny Audrey, jež se zamiluje do novináře Gregory Pecka.

Video

Snídaně u Tiffanyho

Vysloveně něžný tip pro snivé nátury je film Amélie z Montmartru. Krásná drobná Audrey Tautou, která chce lidem rozdávat radost, se ke své lásce dostává postupně. Je to krásný milostný příběh, ve kterém se celý film oba hlavní hrdinové hledají a nacházejí k sobě cestičku po malých krůčcích.

Video

Amélie z Montmartru

 

Láskou lze i protančit

Určitě nešlápnete vedle, spojíte-li romantický večer s některým z tanečních filmů a necháte se unášet rytmy skvělých melodií. Snad každá žena by totiž chtěla se svým milým protančit obdobím zamilovanosti, a to nejen v představách.

A hrdinkám na plátně se to leckdy podaří. Z mnoha lze jmenovat Hříšný tanec s Patrickem Swayzem, Flashdance či Pomádu.

Video

Hříšný tanec s Patrickem Swayzem a Jennifer Greyovou

Video

Pomáda

Sázkou na jistotu pak může být i hudební pohádka pro dospělé Osobní strážce.

Video

Osobní strážce

Erotickým filmem, který probouzí fantazii a svého času lámal rekordy v návštěvnosti, je beze sporu 9 a půl týdne.

Scéna, kdy Kim Basingerová předvádí domácí striptýz pro Mickyho Rourka je už evergreenem.

Video

9 a půl týdne

 

Nesmrtelná Angelika

Jednoznačným slaďákem, kde chudá prostitutka k velkému životnímu štěstí přišla, je určitě Pretty Woman s Julií Robertsovou a Richardem Gerem.

Video

Pretty Woman

Julia Robertsová se objevila i v dalším romantickém filmu -  Nothing Hill. Tentokrát však s lamačem ženských srdcí Hugem Grantem. Ten jako britský premiér zazářil v dalším trháku na téma láska. A to doslova v Lásce nebeské, kde se vedle něj objevily i další herecké hvězdy, např. Keira Knightleyová, Colin Firth či Ema Thompsonová.

Video

Notting Hill

Video

Láska nebeská

Z filmů, kde je láska, ale zároveň zoufalství i smutek, a přesto jsou romantické, lze jmenovat snímky Duch, Titanik, Zkrocená hora, Piano, Madisonské mosty či Podzim v New Yorku.

Video

Duch

Video

Madisonské mosty

Nesmíme zapomenout na ženu, která zlomila srdce snad každému muži, kterého potkala, několikrát byla vdaná, měla nespočet milenců, a přesto zůstávala celý život věrná jedinému. Ano, to byla krásná Angelika. Tím jediným, kterému patřilo její srdce, byl kulhavý muž s jizvou a přesto obrovským charismatem Joffrey de Peyrac.

Video

Angelika

 

Z novějších filmů

Romantický příběh miliardáře Christiana a chudé dívky Anastázie plný vzrušení a sexuálního napětí. I tak by se dal charakterizovat světový trhák Padesát odstínů šedi, jehož předností je především výborná hudba, která sama o sobě dokáže navodit velmi vzrušující atmosféru.

Video

Padesát odstínů šedi

Krásné milostné scény lze vidět i v historickém filmu plném ženských intrik Králova přízeň.

Video

Scarlett Johanssonová ve filmu Králova přízeň

Nádherný romantický film Zápisník jedné lásky, jenž je vzpomínkou na velkou lásku, které nejprve bránilo různé postavení ve společnosti a posléze i druhá světová válka.

Video

Zápisník jedné lásky

Další nezapomenutelný film, který se váže ke 2. světové válce a velké lásce, je Austrálie.

Video

 Austrálie

Velkou a skutečnou lásku prožívá i krásná filmová hrdinka Holly Kennedyová se svou životní láskou a zároveň manželem Gerrym ve filmu P.S. Miluji Tě. Gerry náhle umírá, ale díky svým dopisům a vzkazům, jež začnou chodit Holly po jeho smrti, jí pomáhá překonat smutek a nalézt opět chuť do života.

Video

P.S. Miluji Tě

Skutečně valentýnským filmem je pak romantická komedie Koření života plná všelijakých dobrůtek, ale také lásky a životního poznání.

Video

Koření života

 

Optimistické filmy plné humoru a nadějí

V posledních letech se v kinech objevilo hned několik filmů, které pobaví a dodají naději všem osamělým duším.

Romantická komedie Sexy 40 vypráví o vdané ženě Sandy, která má pocit, že jí v životě nic nechybí, dokud neodhalí nevěru svého manžela. Když začíná nový život, vstoupí jí do života sympatický mladíček Aram, který jí obrátí život doslova naruby.

Video

Sexy 40

Velmi osamělá se cítí být i Zoe (Jenifer Lopezová), která v romantické komedii Záložní plán stále nemůže nalézt toho pravého. Protože se jí zdá, že hledání už trvá příliš dlouho, rozhodne se stát matkou na vlastní pěst a domluví si návštěvu lékaře za účelem umělého oplodnění. Téhož dne ale potká Stana (Alex O'Loughlin), svého vysněného muže...

Video

 Záložní plán

A v neposlední řadě nelze opomenout filmový hit Ženy v pokušení. Komedii, která přináší celou řadu milostných zápletek a rozuzlení.

Video

Ženy v pokušení