Pod kabát

Pokud máte oblíbený kabát, který vás ale před těmi největšími mrazy nemá šanci pořádně zahřát, pořiďte si pod něj jednu vychytávku - vestu. Je to ten nejdůmyslnější způsob vrstvení vůbec. Navíc má tu výhodu, že pod kabátem nebudou vidět nevzhledné boule od huňatého vlněného svetru nebo kardiganu.

Mnoho z vest je vyrobeno z kvalitních a péřových materiálů, a navíc jsou velmi tenké. Můžete je proto svléci společně s kabátem a díky skladnosti je i schovat do kabelky.

Růžová vesta, 679 Kč, šedá 849 Kč a modrá 849 Kč. Vše Bonprix.

Růžová vesta, 679 Kč, šedá 849 Kč a modrá 849 Kč. Vše Bonprix.

FOTO: Archiv firmy

Hřejivé silonky

Aktualizujte si i svou sbírku punčoch a silonek. V zimě musí být nohy v teple, proto klasické tenké silonky vyměňte za punčochy s vyšší tloušťkou vláken. Řiďte se podle označení, které najdete na všech baleních: DEN.

Ty nejtenčí jsou většinou označené nejnižším číslem (například 7), na zimu se ale hodí punčochy s hodnotou 100 až 200 DEN. Ty jsou téměř neprůhledné a jen málokdo je rozpozná od klasických kalhot.

Nezapomeňte ani na nohy. Do bot se dají koupit speciální termoregulační vložky do bot z přírodních materiálů, které zahřejí, ale zároveň sají pot. Některé mají kromě hřejivých i aromatické vlastnosti. Dobře poslouží i termo ponožky nebo modely se zesílenou špičkou a patou.

Zleva: Silonky 180 DEN, Asos, 385 Kč. Šedé vlněné nadkolenky, Lindex, 299 Kč. Dámské funkční termoponožky s vlnou, Tchibo, 149 Kč. Silonky, 120 DEN, Lindex, 249 Kč.

Zleva: Silonky 180 DEN, Asos, 385 Kč. Šedé vlněné nadkolenky, Lindex, 299 Kč. Dámské funkční termoponožky s vlnou, Tchibo, 149 Kč. Silonky, 120 DEN, Lindex, 249 Kč.

FOTO: Archiv firem

Zleva: Stélka z ovčí vlny pro středně nízké teploty, 138 Kč. Aromatickýá stélka vhodná na zimní období, 63 Kč. Trvanlivá stélka vhodná na zimu, 73 Kč. K dostání na Botovo.

Zleva: Stélka z ovčí vlny pro středně nízké teploty, 138 Kč. Aromatická stélka vhodná na zimní období, 63 Kč. Trvanlivá stélka vhodná na zimu, 73 Kč. K dostání na Botovo.

FOTO: Archiv firmy

Dlouhé rukavice

Trpíte na studené ruce? Řešením jsou pletené nebo kvalitní kožené rukavice. Sázkou na jistotu jsou ale kousky s dlouhým „rukávem“. Pokud plánujete delší pobyt venku v mrazu, pak vám pečlivě navlečené rukavice, nejlépe na celém předloktí, prokážou velkou službu. Volit ale můžete i modely s tlustší vrstvou okolo zápěstí, kde může být prostor pro zdobení, kamínky nebo umělou kožešinu.

Černé rukavice s prošívaným zápěstím, Asos, 1543 Kč. Šedé rukavice ze 100 % kašmíru, 1350 Kč. Rukavice s falešnou kožešinkou, F&F, 439 Kč.

Černé rukavice s prošívaným zápěstím, Asos, 1543 Kč. Šedé rukavice ze 100% kašmíru, 1350 Kč. Rukavice s falešnou kožešinkou, F&F, 439 Kč.

FOTO: Archiv firem

Vrstvěte kvalitně a s dobrými materiály

Do kvalitní vrstvy se rozhodně vyplatí investovat. Zakupte si 100% bavlněná tílka a trika s dlouhým rukávem, vsaďte i na kašmírové svršky.

Triko s dlouhým rukávem z biobavlny, H&M, 249 Kč. Spodní košilka 2 kusy v balení, Tchibo, 299 Kč.

Triko s dlouhým rukávem z biobavlny, H&M, 249 Kč. Spodní košilka dva kusy v balení, Tchibo, 299 Kč.

FOTO: Archiv firem