V první řadě zapomeňte na tmavé barvy, například na černou a tmavě antracitově šedou. Růžová už dávno není brána jako barva pro naivky, objevují se v ní vlivné ženy, osobnosti a vysoce postavené ženy v politice. A není to tak dávno, co nad sladce růžovým kabátkem v barvě žvýkačky, který oblékla těhotná vévodkyně Kate, vzdychal celý svět. Ale nezáleží na tom, jaký odstín zvolíte. Počítají se jak mentolové, tak i zářivě neonové odstíny.

Šaty

Maxišaty jsou každý rok velkým hitem horkých letních dní. Pokud zvolíte šaty ve výrazně fuchsiové barvě, nemusíte se bát dalších barevných doplňků jako například výrazného náhrdelníku a světle růžových plastových sandálků. Na večerní posezení zvolte místo klasické černé bundy bílý křivák.

Maxišaty, Lindex, 1299 Kč. Náhrdelník, Takko, 249 Kč. Gumové boty JuJu, Urbanlux, 999 Kč. Bílý křivák, s.Oliver, 2499 Kč.

Maxišaty, Lindex, 1299 Kč. Náhrdelník, Takko, 249 Kč. Gumové boty JuJu, Urbanlux, 999 Kč. Bílý křivák, s.Oliver, 2499 Kč.

FOTO: Archiv firem

Sako

Barevné sáčko? Proč ne. Na posezení v parku nebo procházku po nábřeží je ideální moderní kombinace šatů s teniskami, přičemž zajímavým detailem pro letošní rok jsou bezpochyby kontrastní prvky, jako jsou například neonové podrážky či podšívky. Šaty, které se jinak mohou zdát obyčejné, usedlé až fádní, slaďte s růžovým sáčkem, teniskami a barevnou kabelou.

Pruhované šaty, H&M, 799 Kč. Sako Vero Moda, Zoot, 1099 Kč. Tenisky s neonovou podrážkou, Roxy, 1190 Kč. Velká kabelka, Roxy, 790 Kč.

Pruhované šaty, H&M, 799 Kč. Sako Vero Moda, Zoot, 1099 Kč. Tenisky s neonovou podrážkou, Roxy, 1190 Kč. Velká kabelka, Roxy, 790 Kč.

FOTO: Archiv firem

Kalhoty

V růžové do kanceláře? To už není v dnešní době přeci téměř žádný problém. Zažité stereotypy, co se smí a nesmí, musíte zbořit nejdříve v sobě. Teprve potom můžete objevit kouzlo barevných a elegantních kombinací. Zkuste ležérní široké kalhoty se žlutými semišovými botami na podpatku a doplňte o neutrální top a kabelku v podobném odstínu.

Top, s.Oliver, 799 Kč. Široké kalhoty, F&F, 569 Kč. Boty na podpatku, Zara, 2299 Kč. Kabelka Matt&Nat, Urbanlux, info o ceně na webu.

Top, s.Oliver, 799 Kč. Široké kalhoty, F&F, 569 Kč. Boty na podpatku, Zara, 2299 Kč. Kabelka Matt&Nat, Urbanlux, info o ceně na webu.

FOTO: Archiv firem

Může se Vám hodit na službě Zboží.cz: