Kdo si loni Noc venku skutečně prožil, odnesl si nezapomenutelný emotivní zážitek. „Chudoba je nemocí každé společnosti a bezdomovectví je u nás její nejdrastičtější formou. To, že člověk nemá kde spát, nemá se z čeho radovat, na co se těšit a ještě si v takové chvíli připadá naprosto opuštěný, je nejhorší možnost vyloučení ze společnosti. Proto tuto akci pořádáme a zveme každého člověka, kterému osud lidí na ulici není lhostejný, aby se akce zúčastnil,“ vysvětluje Jan F. Krupa, národní ředitel sociálních služeb Armády spásy.

Shodou mnoha nešťastných okolností a sledu událostí může bezdomovectví postihnout kohokoli z nás.

Spacák, karimatku a kartony s sebou

Noc venku vypukne ve čtvrtek 20. listopadu na Jungmannově náměstí v Praze, v areálu před kostelem Panny Marie Sněžné. Vedle několika odborných příspěvků akci podpoří svým vystoupením Muzikanti bez domova, kapely BB702, Jauvajs, Tensing Praha. Lidé se budou moci seznámit s organizacemi, které se lidem bez domova věnují, zapojit se do výtvarného workshopu či ochutnat guláš Armády spásy.

Vstupné na akci je nenošené spodní prádlo a ponožky v minimální hodnotě 50 Kč.

Celá aktivita začala v roce 2012 v Ostravě, v loňském roce se do kampaně zapojili lidé v osmi městech, letos je to již 14 měst. Akci organizují Sdružení azylových domů ČR, Armáda spásy, Jabok a Společnou cestou. Více informací je možné získat na stránkách www.nocvenku.cz.