Julia Fiona Robertsová se narodila osmadvacátého října 1967 v Georgii v Americe a už od narození rodiče tušili, čím se jejich dcera bude jednou živit. Oba totiž byli herci a založili divadelní školu pro děti. V harmonické a šťastné rodině Julia ale dlouho nevyrůstala, matka Betty-Lou a otec Walter se na počátku 70. let rozvedli.

Julia Robertsová

Julia Robertsová

FOTO: Profimedia.cz

Od veteriny k herectví

Julia chtěla být veterinářkou, ale brzy jí došlo, že pro tento obor není dostatečně pilná studentka. Po absolvování střední školy v roce 1985 se přestěhovala do New Yorku, a tak začíná její herecká kariéra. V roce 1989 se dostává do společnosti velkých hollywoodských hvězd. Hraje ve filmu Ocelové magnolie společně se slavnými herečkami, například se Sally Fieldovou, Dolly Partonovou, Shirley MacLaineovou a dalšími.

Za svou vedlejší roli získala Zlatý glób, byla také nominována na Oscara. Tím se dostává do povědomí veřejnosti, a otvírá dveře do filmového světa.

Julia Robertsová se svým prvním Zlatým glóbem.

Julia Robertsová se svým prvním Zlatým glóbem.

FOTO: Profimedia.cz

O rok později natáčí kultovní film a ve své roli se stává neukázněnou prostitutkou, která se zamiluje do movitého bankéře. Příběh o dívce z ulice, která se zázračně proměnila v noblesní dámu a získala srdce bohatého muže, jí opět přinesl nominaci na Oscara za nejlepší ženský herecký výkon. Za roli prostitutky Vivian získává další Zlatý glób.

Julia Robertsová ve své nejslavnější roli, ve filmu Pretty Woman.

Julia Robertsová ve své nejslavnější roli, ve filmu Pretty Woman.

FOTO: Profimedia.cz

Obrovský úspěch v roli odvážné matky

Následující roky točí jako o život, za zmínku stojí například film Nevěsta na útěku a Notting Hill. V roce 2000 se dočká svého prvního a prozatím posledního Oscara. Je za film Erin Brockovich, kde hraje odvážnou, aktivní matku, která bojuje proti následkům znečišťování podzemních vod a pouští se tak do konfliktu s elektrárenskou společností. Životopisné drama, které je natočeno podle skutečné události, nadchne společnost i filmové kritiky, a po ocenění Oscarem a cenou BAFTA v roce 2000 získává v roce 2001 v pořadí už třetí Zlatý glób.

Úspěch filmu Erin Brockovich katapultoval Julii Robertsovou do spousty dalších rolí i filmů, například filmy Mexičan, kde si zahrála s Bradem Pittem, Úsměv Mony Lisy, Dannyho Parťáci, Jíst, meditovat, milovat, Moje krásná učitelka a v roce 2012 si zahrála zlou královnu ve fantasy komedii Sněhurka. V roce 2013 točí film Blízko od sebe, rok 2014 přináší film o problematice AIDS s názvem Stejná srdce.

Role Zlé královny ve filmu Sněhurka

V roli zlé královny ve filmu Sněhurka

FOTO: Profimedia.cz

Ve filmu i v životě utekla od oltáře

Kvůli vytíženosti se jí ovšem v osobním životě příliš nedařilo. Většina milostných známostí byla pouze krátkodobá, a plánovaná svatba s hercem Kieferem Sutherlandem byla zrušena jen těsně před jejím uskutečněním. Od oltáře už ale neutekla country zpěvákovi Lyle Lovettovi, kterého si brala v polovině 90. let. Bohužel jim manželství vydrželo zhruba rok a půl a poté přišla žádost o rozvod.

Pokusy o šťastný manželský život ovšem nevzdala, a tak v roce 2002 znovu obléká svatební šaty a bere si hollywoodského kameramana Daniela Modera. Svou lásku spokojenost stvrzují o dva roky později dvojčaty, dcerou Hazel a synem Phinnaeusem.

Julia se svými dětmi, dvojčaty Hazel a Phinnaeusem

Julia se svými dětmi, dvojčaty Hazel a Phinnaeusem

FOTO: Profimedia.cz

Spokojená rodina se v roce 2007 rozrůstá o dalšího potomka, syna Henryho Daniela. Julia Robertsová se aktivně věnuje charitě a v roce 2010 v rozhovoru pro magazín Elle řekla, že je věřící a praktikuje hinduismus.

Titul People ji zařadil mezi padesát nejkrásnějších lidí planety a časopis Men's Health zase mezi stovku nejvíce sexy žen planety.

Herečka vypadá stále skvěle

Herečka vypadá stále skvěle.

FOTO: Profimedia.cz