Hubené ženy mají problém s vytvořením iluze křivek, které jsou poslední dobou u žen tolik žádané. Bohužel ne všechno oblečení sedne tak, jak by si přály. U mnoha kousků se totiž stává, že štíhlým dívkám sice perfektně sedne obvod pasu, ovšem na stehnech a zadku látka plandá. To samé ovšem může platit u vytvarovaných, neelastických šatů, u sak, košil i společenských kompletů.

Tedy pokud se někdo narodí s přirozeně štíhlou postavou, měl by znát několik zásadních pravidel, do čeho se obléknout, aby nevypadal ještě hubeněji, pokud to ovšem není jeho účelem.

Pokud si chcete dopomoci k ženským křivkám a přibrat se vám nedaří, dejte ve svém šatníku prostor několika zásadním pravidlům.

Noste zářivé barvy

Žluté šaty Marks&Spencer, xx Kč. Fuchsiový overal F&F, 999 Kč. Sako, F&F, 799 Kč. Zelený kabát Marks&Spencer, XX Kč.

Žluté šaty Marks&Spencer. Fuchsiový overal F&F, 999 Kč. Sako, F&F, 799 Kč. Zelený kabát Marks&Spencer, 3999 Kč.

FOTO: Archiv firem

Pokud možno, vyhněte se černé barvě. Pokud se v ní ale cítíte dobře, vyvarujte se alespoň černého outfitu od hlavy až k patě. Naopak zkuste vystoupit z řady a do své skříně zařadit krásně zářivé barvy a oblečení s potiskem. Skvělým řešením jsou i barevné overaly, a to jak do společnosti, tak i na běžné denní nošení. Na podzim by se ve vaší skříni mohl zabydlet barevný kabát.

Rozšiřujte

Leopardí F&F, 599 Kč. Tartanový vzor Marks&Spencer, xx Kč. Světle modré Reserved, info o ceně v obchodě. Khaki Lindex, 799 Kč.

Leopardí kalhoty F&F, 599 Kč. Tartanový vzor Marks&Spencer. Světle modré Reserved, info o ceně v obchodě. Khaki Lindex, 799 Kč.

FOTO: Archiv firem

Ano, opticky by se mělo rozšiřovat, to je logické. Posledních několik let jsou sice v kurzu co nejužší skinny džíny, ovšem na velmi štíhlých nohách nevypadají příliš přitažlivě. Proto se nebojte objevit kouzlo rovných či rozšířených nohavic. Opět se vyhněte černé a zaměřte se na barvy, potisky a aplikace.

Čím více, tím lépe

Svetr Orsay, 949 Kč. Šála Orsay, 299 Kč. Kabelka Orsay, 549 Kč. Pončo karren Milen, info o ceně v obchodě. Vzorované džíny Desigual, info o ceně v obchodě.

Svetr Orsay, 949 Kč. Šála Orsay, 299 Kč. Kabelka Orsay, 549 Kč. Pončo Karren Milen, info o ceně v obchodě. Vzorované džíny Desigual, info o ceně v obchodě.

FOTO: Archiv firem

Jelikož štíhlé ženy jsou daleko častěji zimomřivé, další trend je nejen stylový, ale i praktický. Rada zní: vrstvěte. A čím více vrstev, tím lépe. Nebojte se obléknout tílko, na něj svetr a přes svetr ještě módní pončo a šálku. Nezapomeňte, že s vrstvami jdou ruku v ruce i doplňky.

Opásejte se

Zleva: Mango, 999 Kč. Baťa, 2199 Kč. S dírkou na patě Zara, 999 Kč. Vykrojené New Yorker, 649 Kč.

Pásek dodá šmrnc i na první pohled obyčejným a nudným outfitům.

FOTO: Profimedia.cz

Pokud postrádáte na své postavě křivky, pokuste se je vytvořit. Jak? Pomocí pásku. Na těle přepásejte místo, které je nejvíce štíhlé a opticky tak vytvořte nové proporce. Zkuste klidně sepnout i barevný kardigan či vlněný oversized svetr. Pásek dodá šmrnc i na první pohled obyčejným a nudným outfitům.

Na vysoké noze

Zleva: Mango, 999 Kč. S aplikací Baťa, 2199 Kč. Vykrojené na patě Zara, 999 Kč. Klasické lodičky New Yorker, 649 Kč.

Zleva: Mango, 999 Kč. S aplikací Baťa, 2199 Kč. Vykrojené na patě Zara, 999 Kč. Klasické lodičky New Yorker, 649 Kč.

FOTO: Archiv firem

Proč ne? Díky podpatkům je sice žena vyšší, ale je také dokázáno, že se ženy v některých případech cítí ve vysokých botách také daleko sebevědomější. Pokud jste vyšší postavy, volte spíše menší podpatky, je-li tomu naopak, nebojte se jít do výšek nad deset centimetrů.