Každým rokem se do této největší modelingové soutěže přihlásí přes 450 000 zájemců z téměř 60 zemí. Pro mnohé z nich je to vstupní brána do světa modelingu. Těm nejúspěšnějším z nich se posléze otevírají dveře na ty nejprestižnější světové módní události.

Barbora Podzimková

Barbora Podzimková

V loňském roce zaznamenala obrovský úspěch v této soutěži Češka Eva Klímková, která po českém finále vyhrála i to celosvětové. Její tvář tak dnes už zdobí obálky prestižních časopisů, ale i přehlídky světových návrhářů.

Josef Utěkal

Josef Utěkal

Novinkou soutěže bylo její rozšíření o mužské modely, kteří se tak poprvé střetnou i ve světovém finále Elite Model Look.

O budoucích modelkách rozhodovala porota složená z odborníků v oblasti módy, kultury a médií, partnerů projektu a zahraničních modelingových agentů. V porotě zasedla například česká topmodelka a ambasadorka soutěže Pavlína Němcová, prezident sítě Elite Model Management Vick Mihaci či ředitel soutěže Sáša Jány. Čestnou předsedkyní poroty 23. ročníku soutěže se stala vynikající slovenská moderátorka Adéla Banášová.