„Po tolika perných letech v Hollywoodu prožívám snad nejkrásnější léto ve svém životě. Není to tak dávno, co jsem odmítala se znovu zamilovat, a vůbec jsem neuvažovala o rodině. Teď jsem na vrcholu blaha. Romaina miluji stále víc a našemu miminku budeme těmi nejlepšími rodiči,“ prozrazuje půvabná Scarlett, která dosud neměla na předchozí vztahy štěstí.

Hlavně ji zasáhl v roce 2011 rozvod s populárním kanadským hercem Ryanem Reynoldsem, stejně jako následná pětiměsíční romance s oscarovým o čtrnáct let starším Seanem Pennem. Obojí navíc média rozebírala ze všech stran.

V showbyznysu si nemůžete nic brát osobně

„Platím za to, že jsem známá herečka. Když k tomu navíc hackeři vyslídili moje fotky v rouše Evině a poslali je na internet, málem mě to dostalo, ale přežila jsem to. Znáte to: co vás nezabije, to vás posílí. Pochopila jsem, že jakmile přijmu osud osoby, která není anonymní, bude pro mě jednodušší se s tím smířit,“ vysvětluje.

To samé bylo s rolemi. „Můžu se stokrát snažit, abych dostávala role, jako byla ošetřovatelka zvířat v Koupili jsme zoo, stejně pak skončím u té, která je sexy. Musím si už konečně zvyknout, že v showbyznysu nemůžete brát nic osobně. Věřím, že za pár let tomu bude jinak,“ tvrdí.

Rodina a jeden film ročně

Skončit s herectvím ale ani v blízké budoucnosti nehodlá. „To, co točím, jsou dobré filmy a já pracovat chci. Hraní je můj život. Věřím, že i teď budu schopna plnit obě role - věnovat se rodině a ročně natočit jeden film nebo dělat divadlo. Přiznávám, že to sobecky chci mít všechno. Vím, že něco budu muset obětovat. Vím, že pracující matky s obtížemi zvládají úspěšnou kariéru, s tím vším ale počítám,“ svěřuje se Scarlett, která se už ve třinácti stala známou díky roli Grace v romantickém Redfordově dramatu Zaříkávač koní.

Dvě sestry, dva osudy – Scarlett Johanssonová a Natalie Portmanová

S Natalií Portmanovou v dramatu Králova přízeň

FOTO: ČTK

„Herectvím jsem byla vždycky posedlá. Jako dítě jsem chtěla hrát v muzikálech, chodila jsem na zpěv i na hodiny stepu. Moje dětství bylo naplněno věcmi, které jsem milovala, i těmi úplně obyčejnými. Žila jsem v New Yorku, vyrůstala jsem ve spořádané rodině a chodila jsem do normální školy. Jsem dítě umělecké čtvrti Greenwich Village, New York mě zasvětil do umění a kultury vůbec, proto ho tolik miluji,“ svěřuje se.

Z umělecké rodiny

Byla to právě láska k umění, která ji svedla dohromady s francouzským novinářem Romainem Dauriacem, dnes už manažerem kreativní PR agentury.

„Je to naše největší pouto, oba potřebujeme k životu inspiraci, kterou dává umění, hudba či film,“ říká Scarlett, která nezapře, že je dítě z umělecké rodiny. Její dědeček byl dánský spisovatel Ejner Johansson, otec Karsten je architekt a matka, americká židovka Melanie, vystudovala herectví. S dvaatřicetiletým Francouzem ji seznámil jejich společný přítel, umělecký tatér Fuzi.

V romantickém snímku Vicky Cristina Barcelona (2008) ve skvostném triu s Javierem Bardemem a Penélope Cruzovou.

V romantickém snímku Vicky Cristina Barcelona (2008) ve skvostném triu s Javierem Bardemem a Penélope Cruzovou

FOTO: Aerofilm

Za dobu, co je u filmu, natočila více než čtyřicet filmů a vystřídala řadu žánrů. Její role jsou velice pestré. Zvládne sexy romantickou i komediální hrdinku stejně jako mysteriózní superhrdinku, zalíbení v posledních letech nachází ve sci-fi a v psychicky i fyzicky náročných postavách s neobyčejnou inteligencí.

Jako černá vdova Natasha Romanoffová v dobrodružné sci-fi Iron Man 2 (2010).

Jako černá vdova Natasha Romanoffová v dobrodružné sci-fi Iron Man 2 (2010)

FOTO: Bontonfilm

Ať už je to Samantha, umělá inteligence s milým ženským hlasem, citlivá a překvapivě vtipná v romantické sci-fi Ona, či Lucy v akční sci-fi známého francouzského režiséra Luca Bessona.

Ztvárnit Lucy bylo hodně náročné

Lucy je typická blondýna, co se zamiluje do kluka, který ji zaplete do nebezpečného obchodu s drogami.

Než se stačí pořádně rozkoukat, má v břiše zašitý balíček obsahující extrémně silnou syntetickou drogu, který má propašovat do Evropy, pokud chce přežít. Nešťastná náhoda a brutalita strážců zapříčiní, že se zásilka roztrhne a její obsah se začne vstřebávat do Lucyina těla.

Video

Upoutávka na film Lucy

„A tady začíná být moje postava složitá. Díky neznámé substanci, která výrazně zvýšila procento využití mozkové kapacity, si Lucy kromě neuvěřitelné změny ve svém vědomí a těle osvojuje nadlidské schopnosti včetně telepatie, telekineze, rozšířeného vědomí a dech beroucí schopnosti ovládat hmotu. Ztvárnit ji navzdory všem psychickým a fyzickým změnám, kterými projde, bylo hodně náročné,“ uzavírá úspěšná herečka na prahu své nové, mateřské role.