Hbitému hledáčku všudypřítomných fashion fotografů nemohly uniknout ani Fashion weeky v italském Miláně a proslaveném New Yorku. Ty si užívaly hlavně ženy, které se při této příležitosti nechtěly nechat zahanbit, a tak ze svých šatníků oblékly ty nejvybranější modely.

Podívejte se, nakolik se liší styl českých, italských a amerických žen. Načerpali byste u nich inspiraci, nebo jste spokojené s tím, co vidíte v českých ulicích?

Na následujících fotografiích je vidět, že oba národy jsou, alespoň co se fantazie a kreativity týče, hodně napřed. Některé modely se možná vymykají naší představě o hranici nositelnosti, přesto ale v těchto zemích platí, že co člověk, to právo na sebevyjádření. Některým jedincům k tomu slouží móda a Italové i Američané se to naučili respektovat.

Milán

Milan

Krásně snědé kůži Italek pestré barvy moc sluší. Když se k tomu přidá ještě úsměv, je to přímo pastva pro oči.

FOTO: Profimedia.cz

Milan

Co člověk, to jiný módní vkus. V mnoha zemích si každý hledí svého a nepozastavuje se s pohoršeným pohledem nad člověkem, jehož vkus není zrovna podle jeho gusta. Každý je originál.

FOTO: Profimedia.cz

Milan

V Itálii si mnoho žen oblíbilo tzv. bohémský styl. Dlouhé sukně a široké kalhoty uvidíte téměř na každém kroku. Úžasná je ale také originalita, se kterou se každá z žen rozhodla naložit podle svých osobních preferencí.

FOTO: Profimedia.cz

Milan

Netradičně, ale stylově. Káro, kožená bunda a chlupaté šaty? V podání této dámy trefa do „černého”. Šaty, které možná bývaly sukně? Proč ne. S dobře zvolenými doplňky i přehozem přes ramena můžete zapůsobit. A nakonec extravagance v podání podkolenek, klobouku a maxi dřevěných korálů. Bez doplňků nuda, jako celek dokonalý příklad undergroundového stylu, který se příjemným způsobem vymyká klasickým konvencím.

FOTO: Profimedia.cz

New York

NY

Stejnokroj ve jménu sukně a sáčka byl kdysi každodenní klasikou, i to je znamení toho, že trendy let minulých se pomalu, ale jistě vrací. Stejně tak je příjemná kombinace kalhot do pasu a žlutých lodiček, to je přesně důvod, proč nosit a kupovat barevné boty! A nakonec důkaz toho, jak se zahalit do krajky a vypadat přitažlivě i záhadně zároveň.

FOTO: Profimedia.cz

NY

Sukně třikrát jinak: Pokaždé také jiné a velmi výrazné boty. Tyto fotografie ukazují hravost newyorských ulic, na které je radost pohledět.

FOTO: Profimedia.cz

NY

Šaty, vděčný to obyvatel našich skříní. Každý je ale miluje podle svého.

FOTO: Profimedia.cz