Paříž je také sídlem intelektuálů a bohémů, což se samozřejmě odráží i na módním stylu mnohých obyvatel zmíněného hlavního města. Inspiraci totiž čerpají právě z ulic, a tak i když jim zrovna není blízká filozofie člověka, dokážou si z jeho stylu a sebevyjádření vzít právě to, co jim je nejsympatičtější. Zkrátka umí využít každého detailu, což je pro jejich styl nejvýstižnější.

Jejich velkou výhodou je mimo jiné i to, že se nebojí experimentovat. Na ulici tak můžete potkat dámy, které se nebojí zahalit do červeného koženého kabátku nebo takové, jež v podpaží svírají obrovské neónové psaníčko. Příjemná alternativa oproti obvyklým oblíbeným černým kabelám.

Francouzi si oblíbili neonové barvy. Díky nim dodávají svým outfitům šmrnc.

Červený kožený kabát působí s dobře zvolenými doplňky nikoliv rockersky, ale velmi elegantně. Dáma uprostřed obula sice spornou obuv, nicméně k bílému outfitu zvolila kabát v hořčicové barvě a žlutou šálu jako velmi příjemný doplněk. Francouzi si také oblíbili neónové barvy. Díky nim dodávají svým outfitům šmrnc, čehož je pro změnu důkazem dáma zcela vpravo.

FOTO: Profimedia.cz

Francouzi si oblíbili neonové barvy. Díky nim dodávají svým outfitům šmrnc.

Místo černé kabely můžete potkat mladou dívku s neónově růžovým psaníčkem, do kterého se zajisté vejde vše potřebné, ale naopak v něm není místo pro nepotřebné věci, jež spousta žen s oblibou nosí v rozměrných kabelách. Příjemným osvěžením je i muž v pomněnkově modrém obleku s kontrastním žlutým svetrem, jemuž slouží jako doplněk přítelkyně oděná v pastelových barvách. Důkazem toho, že i společenské šaty se dají nosit opravdu s noblesou, je pak dáma vpravo. Šaty vyladila páskem a kabelkou stejné barvy a mentolovými lodičkami. Celý outfit pak neutralizovala asymetrickým kabátkem a téměř úplnou absencí doplňků.

FOTO: Profimedia.cz

Padesát odstínů žluté a zelené

Hráškovou i limetkovou barvu abyste v ulicích téměř pohledali. Přitom právě tyto barvy jsou velmi příjemnou předzvěstí jara, kdy stromy, keře a květiny začínají pučet a kvést. Zkuste si vzít módní lekci od Francouzek, které nejenže ji umí obléknout, ale dokonce i sladit ve vícero módních odstínech. A vždy vypadají naprosto senzačně.

Francouzi si oblíbili neonové barvy. Díky nim dodávají svým outfitům šmrnc.

Kostkovaná neforemná tunika bezesporu zakryje problém mnoha žen, tedy tzv. „madla lásky”. K nim se patří obléknout silonky nebo kalhoty užšího střihu, a pokud si netroufáte na světlé, zkuste tmavě šedé nebo černé. Boty obujte v barvě punčoch či kalhot, abyste nenarušily barevný celek. Dámě na fotce se podařilo top sladit ještě s kabelkou, což působí velmi příjemně i stylově zároveň. Jako velikonoční kraslice určitě nepůsobí slečna s dioptrickými brýlemi. I přesto, že oblékla dva odstíny zelené, zneutralizovala je černou barvou a moc jí to prospělo. Spojení černých rukavic, čepice, brýlí a svetru se podařilo. Třešinkou na dortu je pak velké stříbrné psaníčko s meruňkovým zipem i metalické baleríny. Podobnou kombinaci oblékla i dáma vpravo. Zelená opět v kombinaci s černou a metalickým křivákem krásně vynikla. Celek působí stylově a nepřeplácaně. Velmi zajímavým prvkem jsou bezesporu boty.

FOTO: Profimedia.cz

Elegance bez komplikací

Proč na to jít složitě, když to jde i jednoduše. Hlavním pravidlem při výběru oblečení by určitě mělo být zamyšlení, zdali nebude kousek v našem šatníku osamocen a jestli k němu vůbec máme co obléknout. Pokud kupujeme sáčko nebo kabát, rozhodně bychom měli dopředu přemýšlet, s čím jej můžeme v budoucnu obléknout. Pokud se ve vašem šatníku nachází přemíra černých svršků i spodků, inspirujte se následujícími fotografiemi, čím černou efektně oživit.

Francouzi si oblíbili neonové barvy. Díky nim dodávají svým outfitům šmrnc.

Zkuste se vrátit k zavinovací sukni. Nenechte se odbýt černou, vyzkoušejte barevnou nebo vzorovanou. S klidným srdcem pak všechny doplňky už můžou zůstat tmavé. Uprostřed: černé šaty, brýle a čapka s botami. Na první pohled možná nuda, ovšem obyčejný hnědý kabátek do pasu povýší černý model na sofistikovaný celek. Kabát nemusí být vždy jen černý nebo hnědý. Zkuste vybrat kombinaci hned obou barev. Poté už stačí vybrat jen vhodný šperk a doplňky.

FOTO: Profimedia.cz

Francouzi si oblíbili neonové barvy. Díky nim dodávají svým outfitům šmrnc.

Napadlo by vás zkombinovat koženou sukni s dlouhou košilí a svetrem? Se žlutou kabelkou to bude vypadat přinejmenším velmi zajímavě. Pro těhotné nechť je inspirací dáma veprostřed. Vysoká sukně do pasu krásně obepne dmoucí se bříško. Skvělou alternativou místo obyčejného topu je pak triko pod prsa, které můžete s klidnou hlavou obléknout i v požehnaném stavu. Černý kabát? Proč? A tak dáma vpravo zkusila květovaný. Svůj rozkvetlý look rozzářila růžovou kabelou a modrými páskovými lodičkami. Jarní inspirace, jak má být.

FOTO: Profimedia.cz