Je spousta argumentů, proč si je zamilovat. Nejenže jsou daleko pohodlnější než boty na vysokém podpatku nebo modely na klínku, ale motorkářské boty jsou moderní klasika, jejíž hodnota, co se módy týče, stále stoupá. Jsou lichotivé ke všem typům postavy a můžete je nosit jak k elegantnímu outfitu, tak i k obyčejné mikině a kalhotám, když se vám zrovna nechce moc přemýšlet nad tím, co zrovna na sebe. Pokud si je pořídíte, brzy se stanou alternativou pro obyčejné tenisky. A to zejména díky silnější podrážce, která je dělá pohodlnějšími.

Na nohách téměř nikdy nechybí slavné modelce Kate Mossové a oblíbily si je i další slavné ženy, například zpěvačka Taylor Swiftová, Gwen Stefaniová a další.

Kate Mossová

Kate Mossová

FOTO: Profimedia.cz

Boty se čtyřmi přeskami, Zara 1699 Kč. Kožené se zlatým zipem na zadní straně, Topshop, info o ceně v obchodě. Zavinovací svetr, Zoot 799 Kč. Leopardí kabela Mango 1399 Kč. Zlatý náhrdelník, Mango 799 Kč.

Styl Kate Mossové: Boty se čtyřmi přezkami, Zara 1699 Kč. Kožené se zlatým zipem na zadní straně, Topshop, 3040 Kč. Zavinovací svetr, Zoot 799 Kč. Leopardí kabela Mango 1399 Kč. Zlatý náhrdelník, Mango 799 Kč.

FOTO: Archiv firem

Před deseti lety by spousta lidí ohrnovala nos, nosily se totiž široké nohavice a tento trend byl opravdu jen výsadou motorkářů. Ovšem postupem času se přišlo na jejich opomíjené benefity. V dnešní době udávají trend úzké, nikoliv široké nohavice, které kopírují siluetu. V kontrastu s upnutými nohavicemi vypadají rozšířené motorkářské boty velmi stylově.

Své módní výsluní spatřily zejména díky módnímu návrháři Karlu Lagerfeldovi, který je jedním z několika mužů, již už léta udávají dámský módní styl. A ani s tímto trendem nešlápl vedle. Hlavně díky němu se na módním žebříčku drží už relativně dlouhou dobu hodně vysoko.

Trend motorkářských bot si oblíbily i slavné tváře.

Trend motorkářských bot si oblíbily i slavné tváře.

FOTO: Profimedia.cz

Biker boots můžete nosit ke kalhotám,  sukni, kraťasům a dokonce i k šatům. Pokud se ale chcete inspirovat od „profesionálů”, jakými jsou známé celebrity, zůstaňte věrni kombinaci úzkých kalhot a jednoduchého svršku, tedy svetru, trika a kožené bundy. Univerzální celek vhodný ven i do společnosti. V jednoduchosti je krása a to platí i v tomto případě.

Košile k botám vypadá skvěle. Nezáleží na tom, zdali zvolíte elegantní, nebo motorkářskou variantu, Affliction 3290 Kč. Zleva: Boty s hnědými pásky, Zoot 699 Kč. Hladké koženkové, F&F, info o ceně v obchodě. S řetězy na patách a vyvýšeném podpatku, Reserv

Košile k botám vypadá skvěle. Nezáleží na tom, zda zvolíte elegantní nebo motorkářskou variantu – modrá s hvězdami Affliction 3290 Kč. Zleva: Boty s hnědými pásky, Zoot 699 Kč. Hladké koženkové, F&F, info o ceně v obchodě. S řetězy na patách, 1399 Kč a vyvýšeném podpatku 1299 Kč, obojí Reserved.

FOTO: Archiv firem