Tuto poněkud extravagantní vlaštovku vysílají nejenom módní experti a návrháři z celého světa, nosí ji totiž i čím dál více celebrit. Minulý rok je na procházku s jednou ze svých dcer obula do sandálů i modla řady žen a hlavní postava ze seriálu i filmů Sex ve městě, herečka a návrhářka Sarah Jessica Parker.

Ta shodou okolností letos uvedla svou kolekci bot, jež je k zakoupení v butiku na Manhattanu v New Yorku. A pokud by si majitelky nové obuvi chtěly vyrazit v ponožkách a inspirovat se tak slavnou celebritou, budou mít možnost. V kolekci je totiž k zakoupení jak velké množství bot na podpatku, tak i několik modelů sandálů a balerínek.

 xx

Nová kolekce bot S.J. Parkerové

FOTO: Profimedia.cz

 xx

Herečka vyrazila do ulic se svou dcerkou.

FOTO: Profimedia.cz

Někteří z návrhářů si dali záležet a „vynalezli” komfortnější verzi, tedy ponožky, potažmo návleky, které už jsou na botu rovnou našité. Ostatní zašli ještě dál a možná v rámci pohodlí dámy navlékli do pletených světle béžových ponožek se zvýrazněnými patami a žebrováním, které by mnoho lidí zřejmě obléklo maximálně tak na doma.

Extravagance chtivý módní průmysl kombinuje barevné ponožky s křiklavými odstíny bot na podpatku. Někde se daří, jinde jde spíš o individuální pocit i sebevědomí veřejnosti, kterou se návrháři snaží inspirovat. Nechme se tedy překvapit, jak se s tím popere fantazie obyčejných lidí, nebo zda se jedná o momentální módní výstřelek, který zmizí stejně rychle, jako se objevil.

 xx

Výjimkou na přehlídkových molech nebyly ani ponožky, které vypadaly jako upletené od babičky.

FOTO: Profimedia.cz

 xx

Některé ponožky byly spíše návleky, našité přímo na botu.

FOTO: Profimedia.cz

 xx

Vysoké boty s průřezy, do nich obuté bílé ponožky s pruhy a kamínky. Zajímavý detail.

FOTO: Profimedia.cz

 xx

Černé ponožky vypadají relativně decentně.

FOTO: Profimedia.cz

 xx

Fialové ponožky vypadaly ke krémovým podpatkům překvapivě dobře.

FOTO: Profimedia.cz

 xx

Tenisky na platformě se už dostaly z přehlídkových mol i do ulic. Samy o sobě jsou dost výrazným prvkem, ale také doplňkem, který sluší jen málokomu. S ponožkami vypadají už přehnaně.

FOTO: Profimedia.cz

 xx

Žlutá a černá kombinace je příliš výrazná. V tomto případě je absence ponožek téměř nutností.

FOTO: Profimedia.cz

 xx

Moderní forma ponožek v sandálech.

FOTO: Profimedia.cz

 A varianta s dřevěným podpatkem a platformou.

FOTO: Profimedia.cz

 xx

A nemůžou chybět ani inovativní ponožky. Jak se vám líbí?

FOTO: Profimedia.cz