Rolák není rozhodně jen svršek, který by se dal nosit pouze a jen k džínům. I když jako samostatná jednotka může působit poněkud fádně a nudně, opak je pravdou. Obléci si ho můžete k sukni, šatům, džínům, kalhotám – zkrátka hodí se ke všemu. Klíčem k úspěchu je ale cit a smysl pro detail. Inspirujte se proto následujícími outfity.

Bílou barvu oživí brož a kovbojské prvky

Bílý pletený rolák 1299 Kč, Lindex. Světlé džíny s proužky, Levi´s, info o ceně v obchodě. Zlato růžová brož s krystaly Swarovski, 420 Kč Deers. Hnědé kožené kotníčkové boty s přezkami, 3799 Kč Esprit. Malá kabelka se zlatou aplikací,

Bílý pletený rolák 1299 Kč, Lindex. Světlé džíny s proužky, Levi’s, info o ceně v obchodě. Zlatorůžová brož s krystaly Swarovski, 420 Kč Deers. Hnědé kožené kotníčkové boty s přezkami, 3799 Kč Esprit. Malá kabelka se zlatou aplikací, Takko, info o ceně v obchodě.

FOTO: Archiv firem

Proč by se k bílému kabátu nedaly nosit světlé kalhoty? Určitě to jde. Zkuste například variantu s užšími džínsy, které doplníte o zajímavé hnědé kožené (nebo i vyšší) boty v kovbojském stylu na nízkém podpatku. S oživením roláku vám pomůže malá jelení brož se třpytivými Swarovski krystaly. Zlatou také zachovejte u malé kabelky s třásněmi, do níž schováte vše potřebné.

Neonová elegance

Bílý pletený rolák 1299 Kč, Lindex. Modro bílá sukně, Topshop.com. Černé semišové lodičky, 899 Kč H&M. Neonové žlutý lak, 39 Kč Dermacol. Designová kabelka s modrými odlesky Viviene Westwood, info o ceně v obchodě.

Bílý pletený rolák 1299 Kč, Lindex. Modrobílá sukně, Topshop. Černé semišové lodičky, 899 Kč H&M. Neonové žlutý lak, 39 Kč Dermacol. Designová kabelka s modrými odlesky Viviene Westwood, info o ceně v obchodě.

FOTO: Archiv firem

Že rolák rozhodně není jen nudným svetrem, ukazuje tento outfit. Modrobílá sukně se středně velkou kostkou může sama o sobě působit nemoderně. Když k ní ale obujete lodičky na podpatku, na ruku si zavěsíte kabelku z dílny punkové návrhářky Viviene Westwoodové a nehty nalakujete zářivě žlutou neonovou barvou, je to sázka na jistotu. Kombinace modré a žluté bude tvořit krásný stylový kontrast.

V hlavní roli barevná kabelka

Bílý pletený rolák 1299 Kč Lindex. Světlemodré džíny 899 Kč H&M. Kožená bunda Mago, info o ceně v obchodě. Červená kabelka 549 Kč Parfois. Černé boty na klínku 1098 C&A.

Bílý pletený rolák 1299 Kč Lindex. Světlemodré džíny, 899 Kč H&M. Kožená bunda Mango, info o ceně v obchodě. Červená kabelka, 549 Kč Parfois. Černé boty na klínku, 1098 C&A.

FOTO: Archiv firem

Tato varianta je naprosto dokonalá pro denní nošení. Vytáhněte proto ze skříně džíny klidně staršího data, vyšisované, volného střihu. Teplý rolák ještě zahalte do kožené bundy s velkým límcem, na nohy nazujte boty na klínku. Skvělým doplňkem je v tomto případě barevná kabelka. Můžete zkusit červenou, oranžovou, zelenou, žlutou – zkrátka takovou barvu, kterou máte nejraději. Vypadá to skvěle.

Společenská šelma

Bílý pletený rolák 1299 Kč Lindex. Leopardí áčková sukně, 999 Kč Lindex. Lodičky Salamander, kabelka Louis Vuitton, info o ceně v obchodě. Růžová rtěnka MAC Huggable, 550 Kč.

Bílý pletený rolák 1299 Kč Lindex. Leopardí áčková sukně, 999 Kč Lindex. Lodičky Salamander, kabelka Louis Vuitton, info o ceně v obchodě. Růžová rtěnka MAC Huggable, 550 Kč.

FOTO: Archiv firem

Áčková pasová sukně, trend 50. let, se opět vrací na scénu. Pokud se chystáte do společnosti, zkuste třeba tu se zvířecím potiskem. Lodičky na jehlovém podpatku jsou samozřejmostí. Vtipně vypadá spojení béžové s černou špičkou. Rty orámujte růžovou rtěnkou, v tomto případě bude působit jemněji než klasická rudá. Punc luxusu dodá kvalitní kožená kabela.

Čtěte také
Mladí čeští designéři dobývají Londýn
Své výrobky představí mladí designéři z České republiky na londýnské přehlídce International Fashion Showcase, která probíhá současně s London Fashion Week. Projekt Voyage Through Central Europe chce veřejnosti přiblížit mladé tvůrce ze „zemí za bývalou Železnou oponou“.
Více se dočtete ve čtvrteční příloze deníku Právo.