Každodenně se dostáváme do kontaktu s věcmi či technologiemi, které nám přijdou už samozřejmé. Díky tištěným magazínům, televizi, filmům či internetu máme v současné době přístup k mnoha informacím, o kterých se nám dříve ani nezdálo.

A i díky těmto vymoženostem můžeme kdekoli na světě obdivovat vypracované svaly a herecké umění pohledných mužů či ladné sexy křivky půvabných slavných dam.

Čím více se pak ona známá osobnost objevuje na stránkách časopisů či na internetu, o to více je pravděpodobné, že onen muž či žena budou dříve či později tajným idolem mnohých obyčejných lidí. Muži alespoň na chvilku tajně touží setkat se (či něco více) s nějakou slavnou modelkou, ženy před obrazovkou tajně vzdychají při pohledech na svalnatého hrdinu, který zachraňuje svět.

Stejně jako v uplynulých letech (a zřejmě i letech budoucích) koncem roku vyšel jeden z mnoha žebříčků oblíbených mužů, kteří se do povědomí žen v tomto daném roce zapsali nejvíce. Kdo se podle serveru Cleo dostal do nejžádanější pětky (co se nejen popularity, ale i vzhledu týče)?

Chris Hemsworth 

První příčku podle australského serveru bez sebemenšího problému obsadil svalnatý představitel mocného Thora, boha hromu - Chris Hemsworth. Tento šarmantní Australan se objevil ve filmu už v roce 1988, výrazně se ale do povědomí dam dostal až právě rolí mocného Thora.

Jeden z mála okamžiků, kdy ženy mohly obdivovat vypracované tělo filmového Thora. I to stačilo k tomu, aby se stal idolem mnohých z nich.

Jeden z mála okamžiků, kdy ženy mohly obdivovat vypracované tělo filmového Thora. I to stačilo k tomu, aby se stal idolem řady z nich.

FOTO: Profimedia.cz

První film s tímto hrdinou se objevil na plátnech kin v roce 2011 (Thor), pokračování z roku 2013 (Thor: Temný svět) i dřívější film Avengers jen upevnily jeho pozici skvělého, a hlavně sexy muže v umělecké sféře.

Channing Tatum 

Hrál v akčních, romantických i tanečních filmech. V srdcích mnoha žen se natrvalo usídlil po natočení filmu Bez kalhot (2012), kde si zahrál roli striptéra. V podobných žebříčcích se umisťuje již několik let, a rozhodně nepotřebuje k tomu každý rok nový film.

Channing Tatum zcela vpředu

Channing Tatum zcela vpředu

FOTO: Profimedia.cz

Liam Hemsworth 

Třetí příčku v oblíbenosti za minulý rok obsadil Liam Hemsworth, mladší bratr herce Chrise Hemswortha. V minulém roce Liama mohly divačky vidět již v druhém filmu série Hunger Games (Catching Fire). První byl uveden do kin v roce 2012.

Liam Hemsworth

Liam Hemsworth

FOTO: Profimedia.cz

Harry Styles

Teprve devatenáctiletý mladíček Harry Styles zaujal během minulého roku převážně stejně mladé slečny. Je členem skupiny One Direction.

Harry Styles

Harry Styles

FOTO: Profimedia.cz

Ryan Gosling 

Nejžádanější pětici mužů za uplynulý rok uzavírá známý herec Ryan Gosling. Tento charismatický Kanaďan se nesmazatelně zapsal do srdcí mnohých žen a dívek rolí v romanci Zápisník jedné lásky z roku 2004.

I díky této roli se dostal nejen do povědomí diváků, ale také režisérů. Dalším významným počinem byl film Half Nelson, za svůj výkon v tomto snímku si vysloužil nominaci na Oscara v kategorii Nejlepší herec v hlavní roli.

Ryan Gosling jako Noah v Zápisníku jedné lásky

Ryan Gosling jako Noah v Zápisníku jedné lásky

FOTO: Profimedia.cz